Ο ΠΑΣ Πρέβεζα υποδέχτηκε σήμερα Κυριακή 23 Μαΐου 2021 (ώρα έναρξης 5μ.μ.) στο δημοτικό στάδιο Πρέβεζας “Αθανασία Τσουμελέκα” τον Παναγρινιακό στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Γ’ Εθνικής (5ος Όμιλος) και έφτασε εύκολα στην πρώτη του νίκη με την επανέναρξη του πρωταθλήματος με τελικό σκορ 4-1 και πλέον ελπίζει για την παραμονή με 3 ματς-τελικούς να απομένουν.

Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με τον Σιδέρη στο 6’  να πιάνει από πλάγια θέση ένα δυνατό μακρινό σουτ και να κρεμάει τον Παρδαλό για το 1-0.  Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν γρήγορα. Στο 10’ ο Βασιλογιάννης κέρδισε πέναλτι, με τον Γκόλια να εκτελεί και να γράφει το 1-1.  Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι συνέχισαν να απειλούν με τον Τσολακίδη να χάνει δυο τετ α τετ, ενώ στην τελευταία φάση του ημιχρόνου ο Τσάλας προσποιήθηκε και σούταρε από κοντά στο 46’ για το 2-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56’ ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι υπέρ της Πρέβεζας σε χέρι του Παναγιωτόπουλου με τον Τσολακίδη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-1. Ενώ ο Τσολακίδης με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 75’ έγραψε το τελικό 4-1, δίνοντας στην Πρέβεζα τους 3 υπερπολύτιμους βαθμούς της αγωνιστικής.

Με την ολοκλήρωση της 10ης αγωνιστικής και με 3 αγωνιστικές να παραμένουν ο ΠΑΣ βρίσκεται στην 12η θέση του υποβιβασμού με 7 βαθμούς και απομένουν δυο ματς εντός με Καληράχη και Λουτρό και ένα ματς εκτός με ΠΑΣ Αχέρων.

Διαιτητής: Παναγιώτης Τσιώρης (Άρτας)

Βοηθοί: Δημήτρης Μάνος (Άρτας) και Παναγιώτης Βάτος (Άρτας).

ΠΑΣ Πρέβεζα(Μπέκας): ΚΙΟΣΓΙΑ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ(77’ ΛΕΟΠΟΥΛΟΣ), ΟΡΦΑΝΟΣ, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΚΑΓΙΑ, ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ(85’ ΟΡΦΑΝΟΣ), ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΤΣΑΛΑ, ΚΩΣΤΑΜΕΝΑΣ(85’ ΤΣΑΤΣΟΣ), ΣΙΔΕΡΗΣ(60’ ΝΤΟΜΑΤΑΣ).

Παναγρινιακός(Ξανθόπουλος): ΠΑΡΔΑΛΟΣ, ΚΑΛΟΚΑΙΡΗΣ, ΓΚΟΛΙΑΣ(69’ ΝΟΥΛΑΣ Β.), ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ(58’ ΝΟΥΛΑΣ Σ.), ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ, ΚΑΝΤΑΝΗΣ, ΜΗΛΙΟΣ, ΣΚΙΑΔΑΣ, ΝΤΟΥΛΙΑΣ(46’ ΑΓΓΕΛΗΣ), ΒΑΣΙΛΑΡΗΣ(78’ ΣΑΜΨΩΝΑΣ), ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ(78’ ΤΗΓΑΝΙΤΑΣ).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από το παιχνίδι.