Νίκη σήμερα για την ομάδα του ΑΓΟΦ την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α ΕΣΚΑΒΔΕ στο κλειστό της Φιλιππιάδας επί του Αίαντα Άρτας με το τελικό 64-54. Αγωνιζόμενος χωρίς τους απόντες Γείτονα και Ροντογιάννη ο Αγοφ εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή στην Κατηγορία.

Ο ΑΓΟΦ μπήκε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 23-16. Ο Αίας ισορρόπησε το παιχνίδι στο 2ο δεκάλεπτο και έφτασε στο ημίχρονο να προηγείται με 32-33. Μαχητικό και με εναλλαγές στο σκορ το 3ο δεκάλεπτο με το σκορ να φτάνει στο 46-43. Στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης πιο εύστοχος και ψύχραιμος ο ΑΓΟΦ επικράτησε του Αίαντα.

Διαιτητές: Βίνης-  Κληματάς

Τα δεκάλεπτα: 23-16, 32-33, 46-43, 64-54.

Για τον Αγοφ(Χαντέλης): ΣΙΑΦΑΚΑΣ 6, ΑΝΔΡΕΟΥ 2, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΧΑΣΚΗΣ, ΜΑΛΛΙΟΣ 22, ΔΟΥΒΛΗΣ 2, ΜΠΙΡΗΣ 2, ΚΑΚΑΤΣΙΔΗΣ 10, ΝΤΟΥΣΚΟΣ 20.

Για τον Αίαντα(Χρήστου): ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ 20, ΤΣΙΛΙΓΙΑΝΝΗΣ Θ. 9, ΚΩΣΤΑΣ 8, ΜΠΟΥΓΙΑΣ 6, ΦΟΡΤΩΤΗΡΑΣ 5, ΓΚΟΛΟΜΑΖΟΣ 4, ΤΣΑΜΠΑΣ 2, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ, ΤΣΙΛΙΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΒΑΡΔΙΑΣ, ΤΣΙΚΟΣ.