Νικηφόρο πέρασμα από την Σαμψούντα για τον ΠΑΣ Θύελλα

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 09/02/19 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Ζαλόγγου ο αγώνας της 21ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στην γηπεδούχο ΑΕΝ Σαμψούντας και τον φιλοξενούμενο ΠΑΣ Θύελλα 2015, με τους φιλοξενουμένους να παίρνουν την νίκη με σκορ  1-4.

Η Θύελλα μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 9΄ο Μήτσης εκτέλεσε φάουλ με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα μετά από κεφαλιά αυτογκόλ παίκτη της ΑΕΝ Σαμψούντας κάνοντας το 0-1. Στο 15΄ ο Λαγοπάτης διαμόρφωσε το 0-2 υπέρ της Θύελλας ενώ στο 26΄ο Ορφανός μείωσε σε 1-2 για την ΑΕΝ Σαμψούντας.  Στο 31΄ ο Λαγοπάτης ξαναχτύπησε με ωραίο πλασέ και κρέμασε το Κιόσγια διαμορφώνοντας το 1-3 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΝ προσπάθησε να απειλήσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα ενώ στο 62΄ο Λιότσος σφράγισε τη νίκη για τους φιλοξενούμενους διαμορφώνοντας το 1-4 όπου ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

ΒΟΗΘΟΙ: ΛΑΖΑΡΗΣ Γ. – ΛΑΖΑΡΟΥ Α.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ (ΜΠΡΟΥΒΑΣ): ΚΙΟΣΓΙΑ, ΜΙΝΟΣ, ΜΑΝΕ, HYRIA, ΚΟΝΑΚΗΣ, ΠΙΝΤΕΡΙ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΚΑΠΠΑΣ, ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΟΥΤΣΑΪ, ΚΑΡΑΚΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΑΔΑΜΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ.

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ 2015 (ΣΤΑΣΙΝΟΣ): ΣΤΑΣΙΝΟΣ, ΣΠΕΡΔΕΑ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΜΗΤΣΗΣ, ΖΟΤΑΙ, ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ, ΛΙΙΟΤΣΟΣ, ΑΡΙΔΑΣ, ΛΑΓΟΠΑΤΗΣ, ΜΑΚΡΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΧΑΪΔΑΚΗΣ, ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΤΣΟΥΚΑΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ Φ., ΔΡΙΒΑΚΟΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ Ε., ΚΑΠΟΤΗΣ.