Κυριακή, 14 Απριλίου, 2024

Νικηφόρο πέρασμα από την 8η στροφή για τον Ιόνιο (Photo)

Με τρίποντο ολοκλήρωσε την 8η αγωνιστική του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ο Ιόνιος Αθλητικός Σύλλογος Πρέβεζας που επικράτησε στο γήπεδο Αγίου Θωμά στο πρωί της Κυριακής 28 Ιανουαρίου του ΠΑΣ Σφακιώτες με σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σεργή να βρίσκει δίχτυα για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Χαλκιόπουλο, αλλά ο Παλάντζας έδωσε πάλι προβάδισμα στον Ιόνιο για το 2-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, δεν άλλαξε κάτι στο ματς, με τον Ιόνιο να παίρνει τους τρεις βαθμούς της αγωνιστικής.

• Διαιτητής: ΦΙΤΣΑΣ Β.
  • Βοηθοί: ΚΩΤΣΗΣ Θ. – ΠΑΦΙΛΑ Α.

ΙΟΝΙΟΣ ΑΘΛΗΤ. ΣΥΛΛ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ(Πανούσης):ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΜΕΙΜΑΡΟΓΛΟΥ, ΒΑΡΔΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΣΕΡΓΗΣ, ΚΟΛΟΠΗΛΙΟΣ, ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΓΕΩΡΓΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ, ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ.

ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ(Λάζαρης): ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ Ξ., ΖΑΒΕΡΔΙΝΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΡΟΝΙ, ΒΑΦΙΑΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ Σ., ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΚΑ, ΨΑΡΡΟΣ.