Νίκη για τον ΠΑΣ Πρέβεζα σήμερα στο τελευταίο εντός έδρας αγώνα για τη χρονιά, αφού επικράτησε στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας ‘’ Αθανασία Τσουμελέκα’’ του Κεραυνού Θεσπρωτικού με 4-1 στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ στο 17’ με κεφαλιά του Στεμπάρη για το 1-0, ενώ στο 30’ ο Σιδέρης σκόραρε για το 2-0. Ο Ράμμος με κεφαλιά έγραψε το 3-0. Το 3-1 του ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Δημουλιάς που με εκπληκτικό γκολ από τα 50 μέτρα κρέμασε τον Τσόλκα.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έψαχναν το γκολ αλλά αυτοί που χαμογέλασαν ήταν οι γηπεδούχοι, όταν μετά από λάθος του τερματοφύλακα Παναγιωτίδη, ο Σιδέρης πήρε την ασίστ και έγραψε το 4-1. Ο ΠΑΣ είχε και δοκάρι στο 85’ με τον Σιδέρη, χωρίς όμως αποτέλεσμα, για το τελικό 4-1.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ Σ.

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ(Μπέκας): ΤΣΟΛΚΑΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΡΑΜΜΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΤΡΙΑΝΤΟΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ, JOHANSEN, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΣΤΕΜΠΑΡΗ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (Κολιός): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ, ΒΑΣΣΙΟΣ, ΜΠΑΚΑΣ, ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ, ΖΗΚΑΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΣΙΩΡΟΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ.