Τον Διαγόρα Ρόδου υποδέχτηκε σήμερα Τετάρτη 21 Απριλίου στην Άρτα ο Καραϊσκάκης για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της SL2, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 2-1 και να πηγαίνουν με καλή ψυχολογία στα play out.

Στο 27’ ο Γεωργίου με πλασέ πέτυχε το 0-1 για τους Ροδίτες, αλλά στο επόμενο λεπτό ο Ναζίμ από κοντά ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 51’ ο Καραϊσκάκης πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Θεολόγου να νικά τον Τσέλιο για το 2-1, ενώ στο 84’ οι γηπεδούχοι έχασαν και μεγάλη ευκαιρία με τον Δούμτσιο για το 2-0. Στο 91’ πέναλτι για τον Καραϊσκάκη, όμως κακή εκτέλεση για τον Τσούτση με τον Τσέλιο να αποκρούει εύκολα, με τους γηπεδούχους να έχουν δυο ακόμη καλές ευκαιρίες στο 93’ με τον Κλιγγόπουλο και στο 95’ με τον Τσούτση, για το τελικό 2-1.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Μηνούδης (Πιερίας) – Βρούζος (Πιερίας)

Καραϊσκάκης(Γιάννης Μάγγος): ΜΠΟΥΡΓΑΝΗΣ, ΦΕΤΕΙΝΙΔΗΣ, ΤΑΜΠΑΣ, ΘΕΟΛΟΓΟΥ, ΛΟΒΡΙΤΣ, ΚΛΙΓΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΟΥΙΣ ΦΕΛΙΠΕ, ΡΟΥΜΠΑΓΚΟΥΚΑ, ΔΟΥΜΤΣΙΟΣ, ΝΑΖΙΜ, ΡΟΥΝΕΪ

Διαγόρας Ρόδου(Σάκης Θεοδοσιάδης): ΤΣΕΛΙΟΣ, ΣΑΝΔΡΑΒΕΛΗΣ, ΝΤΟΡΙΒΑΛ, ΡΟΥΓΚΑΛΑΣ, ΣΕΛΙΝΙΩΤΑΚΗΣ, ΚΟΝΤΟΧΡΗΣΤΟΣ, ΛΙΝΑΡΔΟΣ, ΣΜΥΡΛΗΣ, ΚΟΝΕ, ΜΑΣΟΥΡΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ