Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 15:00 στο γήπεδο «Δημ. Νεστορίδης» ο αγώνας της 19ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στην γηπεδούχο ΑΕΝ Σαμψούντας και τον φιλοξενούμενο Εθνικό Φιλιππιάδας, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την νίκη με τελικό σκορ 0-2.

Στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου οι δυο ομάδες κοντραρίστηκαν αρκετά και με τον Εθνικό να έχει το πάνω χέρι αλλά με το σκορ να μένει στο 0-0 έως και την λήξη του. Στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο σκηνικό με τον Εθνικό να υπερτερεί αλλά την ΑΕΝ να κρατάει ανέπαφη την εστία της έως το 55΄οπου ο Κολιός με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Στο 80΄ ο Εθνικός πρόσθεσε  άλλο ένα γκολ αυτήν την φορά από αυτογκόλ της ΑΕΝ μετά από σέντρα του Νάστου και τον Βαγγέλη να προσπαθεί να διώξει, με την μπάλα όμως να καταλήγει στα δίχτυα της ΑΕΝ για το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΣΠΥΡΑΚΟΣ Α.

ΒΟΗΘΟΙ: ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ Η. – ΚΩΤΣΗΣ Θ.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ (ΜΠΡΟΥΒΑΣ): ΚΙΟΣΓΙΑ, ΤΣΟΚΑΣ, ΛΙΑΣΚΟΣ, ΜΙΝΟΣ, ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ, ΑΛΙΚΑΪ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΜΠΑΛΑΚΕΡΑΣ, ΖΗΣΗΣ, ΧΗΤΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: RAMA, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ, KORRESHI, ΔΕΡΒΙΛΗΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΑΣΤΟΣ, ΜΠΕΖΕΒΕΓΚΗΣ, ΛΑΪΝΑΣ, ΝΙΚΟΥ, ΚΟΛΙΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΠΑΠΠΑΣ, ΤΣΑΪΜΟΣ, ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ, DANAI.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.