Νίκη για τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου στην 10η στροφή του πρωταθλήματος του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας, αφού αντιμετώπισε σήμερα Κυριακή 23 Μαΐου 2021 και ώρα 17:00 στο Δημοτικό Στάδιο Καναλακίου τον ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη από τα έντεκα μέτρα με σκόρερ τον Βέρμπη για το 1-0.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο αγώνας είχε δυνατές μονομαχίες με τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου να έχει την πρώτη καλή ευκαιρία με τον Βέρμπη στο 3΄και στο 13΄με τον Ντάμπο αλλά με το σκορ να μένει στο 0-0. Ο ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας προσπάθησε να βρει το γκολ στο 17΄με κεφαλιά του Σιδηρόπουλου αλλά με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι και να καταλήγει άουτ, ενώ στο 34΄ πάλι ο Σιδηρόπουλος βρέθηκε σε καλή θέση αλλά και εκεί το σκορ παρέμεινε στο 0-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Το ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο με τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου να ελέγχει καλύτερα το ματς και με τις δυο ομάδες να έχουν τις καλές ευκαιρίες ώστε να βρουν το πολυπόθητο γκολ που θα τους δώσει τους τρεις βαθμούς αλλά με την μπάλα να μην τους κάνει το χατίρι και το σκορ να παραμένει σε 0-0. Στο 87΄ο Παπαρούνης της Αναγέννησης Άρτας είχε μια άτυχη στιγμή όταν η μπάλα βρήκε στο χέρι,  με τον διαιτητή του αγώνα Χατζηπαναγιώτου να δείχνει την άσπρη βούλα υπέρ του Αχέροντα.  Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βέρμπης όπου νίκησε τον Μήτσιο και διαμόρφωσε το 1-0 όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΗΠΕΙΡΟΥ

ΒΟΗΘΟΙ: ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ – ΤΣΑΝΤΑΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (ΤΖΙΑΡΡΑΣ): ΒΛΑΧΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΤΑΤΣΗΣ (ΝΙΚΟΛΑΟΥ 79΄), ΦΡΑΓΚΟΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ,  ΜΑΝΙΩΤΗΣ (ΕΡΕΚΙ 62΄), ΚΥΡΙΑΚΗΣ (ΕΜΒΡΑΪΖΟΓΛΟΥ 79΄), ΒΕΡΜΠΗΣ, ΠΟΤΣΗΣ, ΝΤΑΜΠΟΣ (ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ 51΄), ΝΤΟΚΟΣ (ΖΔΡΑΒΟΣ 62΄).

ΓΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΆΡΤΑΣ (ΝΤΑΛΑΚΑΣ): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΜΠΟΚΟΣ (ΣΙΛΙΟΓΚΑΣ 89΄),CELA,  ΣΧΙΣΜΕΝΟΣ, ΠΑΠΑΡΟΥΝΗΣ, ΓΟΥΛΑΣ, ΜΑΛΤΕΖΟΣ (ΜΑΡΓΩΝΗΣ 82΄), ΧΟΥΣΟΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ,  ΚΡΑΜΠΗΣ (ΑΡΤΕΜΗΣ 82΄), ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από το παιχνίδι.