Νίκη της Θύελλας Σινώπης στο τοπικό ντέρμπι με το Κανάλι

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 11 Νοεμβρίου και ώρα 11:00 στο γήπεδο Καναλίου ο αγώνας της 3ης αγωνιστικής του Β Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον Ερμή Καναλίου και την Θύελλα Σινώπης, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με το διπλό από το Κανάλι.

Η Θύελλα απείλησε πρώτη στο 7’ από κόρνερ αλλά με τον Ντίτσο να μπλοκάρει, ενώ το Κανάλι στο 8’ με τον Κατντζώτη και στο 19’ με τον Βαλάρη απείλησε χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στο 37’ σουτ του Παπαδόπουλου από το κέντρο με την μπάλα να περνάει το Ντίτσο και να καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Από το 39’ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Θύελλα έγινε πιο επιθετική, με τον Ντίτσο όμως να κρατάει το μηδέν και τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια του ημιχρόνου με το 0-0.

Στο 48’ ο Παπαδόπουλος για τη Σινώπη με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1. Ο Ερμής ανέβασε στροφές και έψαχνε το γκολ της ισοφάρισης με τον Κόκκιο να πιάνει την κεφαλιά στο 50’ και την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.  Στο 52’ ωραία κάθετη πάσα του Ιορδανίδη που βγάζει μόνο του τον Κώστα με τον τελευταίο να σημαδεύει το κάθετο δοκάρι και τη μπάλα να περνάει από τη γραμμή της εστίας και να καταλήγει άουτ, στη μεγαλύτερη φάση της Θύελλα να διπλασιάσει τα τέρματά της. Στο 87’ νέα καλή ευκαιρία για την Θύελλα με τον Ιορδανίδη να σουτάρει και τον Ντίτσο να διώχνει νευρικά, με τον ίδιο παίχτη να βάζει τελικά τη μπάλα στα δίχτυα στο 92’ για το τελικό 0-2.

Διαιτητής: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

Βοηθοί: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Η.- ΠΑΠΠΑΣ Φ.

ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ(Στρατής):ΝΤΙΤΣΟΣ, ΜΠΑΜΗΣ(70’ ΝΤΕΝΤΙ), ΚΑΣΑΡΙ, ΑΚΡΙΒΗΣ(70’ ΚΟΥΜΠΟΥΛΗΣ), ΤΣΙΑΠΗΣ, ΒΑΛΑΡΗΣ, ΣΥΓΚΟΥΝΑΣ(53’ ΣΑΜΙΟΣ), ΜΟΥΚΑΝΟΣ, ΚΟΚΚΙΟΣ, ΚΑΝΤΖΙΩΤΗΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ(46’ ΧΗΤΟΣ).

ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ(Παπαδόπουλος): ΣΠΥΡΑΚΟΣ Θ., ΟΥΖΟΥΝΟΓΛΟΥ, ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ(76’ ΜΠΟΥΖΟΥΚΗΣ), ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΗΔΩΝΗΣ, ΤΣΕΝΙΚΟΓΛΟΥ, ΚΩΣΤΑΣ(86’ ΜΑΚΡΟΒΑΣΙΛΕΙΟΥ), ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ.