Νίκη της Δόξας Ωρωπού κόντρα στην ΑΕΝ Σαμψούντας

Δόξα Ωρωπού VS ΑΕΝ Σαμψούντας 4-3

Μια ακόμη πολύτιμη νίκη που την βγάζει οριστικά από τον μπελά των play out έκανε σήμερα Σάββατο 6 Απριλίου η ομάδα της Δόξας Ωρωπού αφού επικράτησε στο γήπεδο Ωρωπού της ΑΕΝ Σαμψούντας με τελικό σκορ 4-3, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 με τον Μαντούση, με τον Κονάκη να φέρνει το ματς στα ίσα για την Σαμψούντα (1-1). Ο Τσαλοκώστας όμως με πέναλτι διαμόρφωσε το 2-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρήκαν πάλι δίχτυα με τον Μαντούση να πετυχαίνει το 2ο προσωπικό του γκολ και να κάνει το 3-1, ενώ ο Σπυράκος με σουτ διαμόρφωσε το 4-1. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν με τον Σπυρόπουλο να μειώνει σε 4-2 και τον Τσόκα να διαμορφώνει το τελικό 4-3.

Διαιτητής: ΖΙΩΓΑΣ Α.

Βοηθοί: ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ. – ΠΑΤΣΗΣ Ι.

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ(Παπαδιώτης): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΛΥΓΚΟΥΡΗΣ, ΓΚΑΝΑΡΑΣ, ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΗΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΤΣΑΛΟΚΩΣΤΑΣ(ΛΑΚΜΑΙ), ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΜΑΝΤΟΥΣΗΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΛΕΚΑΝΗΣ.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ(Μπρούβας): ΚΙΟΣΓΙΑ, ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΜΙΝΟΣ, ΜΑΝΕ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΤΣΟΚΑΣ, ΚΑΡΑΚΗΣ(ΜΠΑΛΑΚΕΡΑΣ), ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΝΑΚΗΣ, ΜΟΥΤΣΑΙ(ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ), HYRIA.