Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 31 Οκτωβρίου και ώρα 11:00 στο γήπεδο Ζαλόγγου ο αγώνας της 3ης αγωνιστικής Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας (Β Όμιλος) ανάμεσα στην γηπεδούχο ΑΕΝ Σαμψούντας και την φιλοξενούμενη Αναγέννηση Αχερουσίας, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές με τελικό σκορ 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 25’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσάβου για το 0-1. Η Σαμψούντα βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα στο 43’ μετά από ατομική προσπάθεια του Ωρωλογά και γκολ Μουτσάι για το 1-1. Οι γηπεδούχοι πήραν και κεφάλι στο σκορ στο 46’ με ωραίο σουτ του Ζήση κοντά στο γάμα και τον τερματοφύλακα να μην μπορεί να αντιδράσει για το 2-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και με το καλημέρα σας η Αχερουσία έχασε κλασική ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα, με τον Ντόστα αλλά με τον Γαβριηλίδη να λέει ΟΧΙ. Στο 78’ η ΑΕΝ κέρδισε πέναλτι με τον Μουτσάι να αναλαμβάνει την εκτέλεση και την μπάλα να βρίσκει το κάθετο δοκάρι, για το τελικό 2-1.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΝΑΣΤΟΣ Ζ. – ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑΣ  Ν.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ(Σίσκας):ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΣΑΡΙ, ΩΡΩΛΟΓΑΣ, ΑΛΙΚΑΙ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΜΠΡΟΥΒΑΣ,ΜΟΥΤΣΑΙ, ΜΑΡΗΣ(48’ ΚΟΛΑ), ΑΔΑΜΙΔΗΣ, ΛΙΜΠΟΦΣΑ(65’ ΛΩΛΟΣ), ΖΗΣΗΣ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑΣ(Κοντοδήμας): ΤΖΙΜΑΣ Ν., ΤΣΑΒΕΛΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ(46’ ΚΟΝΤΔΗΜΑΣ Δ.), ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ Θ., ΤΖΙΜΑΣ Σ., ΝΤΟΣΤΑΣ(54’ ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ), ΜΠΡΑΓΚΑΣ, ΒΟΥΛΙΣΤΙΩΤΗΣ(54’ ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ), ΤΣΑΒΟΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ Γ.(74’ ΒΑΒΒΑΣ)

Δείτε ΕΔΩ Φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.