Διεξήχθη σήμερα Τετάρτη 13 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 14:30 στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας ο αγώνας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής ΕΟ Κ16 της 6ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου ανάμεσα στην μικτή ομάδα της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας και την μικτή της ΕΠΣ Θεσπρωτίας.

«Δείτε ΕΔΩ την Live μετάδοση των αγώνων Κ14 και Κ16.»

Στο πρώτα λεπτά του 1ου ημιχρόνου η Μικτή της ΕΠΣ Θεσπρωτίας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο αλλά με την ΕΠΣ Π-Λ να κάνει το 1-0 στο 12΄με τον Γατσέλο, ενώ η συνέχεια του αγώνα ήταν υπέρ της ΕΠΣ Π-Λ εφόσον οι παίκτες της πολλές φορές βρέθηκαν σε καλή θέση αλλά με την μπάλα να μην τους κάνει το χατίρι και το σκορ να παραμένει 1-0 έως το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο σκηνικό με την ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας να υπερτερεί σε φάσεις και στο 57΄να κάνει το 2-0 με τον Σπυράκο όπου ήταν και το σκορ του αγώνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΡΤΑΣ

ΒΟΗΘΟΙ: ΜΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΤΑΣ – ΝΟΥΣΙΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΡΤΑΣ

ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ – ΛΕΥΚΑΔΑΣ (ΝΤΟΥΡΟΣ): ΣΚΑΡΠΟΣ, ΤΣΑΤΣΟΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ, ΖΗΣΗΣ, ΓΑΤΣΕΛΟΣ, ΜΙΝΑ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΛΟΓΑΡΑΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΛΑΜΠΡΗΣ, ΤΣΟΛΚΑΣ, ΚΑΤΑΜΑΤΖΕ, ΠΑΠΠΑΣ.

ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ (ΑΝΤΩΝΙΟΥ): ΚΟΡΑΚΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Ε., ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Λ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΜΠΕΖΑΣ, ΠΟΥΡΙΚΗΣ, ΜΕΧΜΕΤΑΙ, ΠΡΙΤΣΗΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΛΥΓΚΑΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΡΙΖΟΣ, ΔΟΣΗΣ, ΤΟΛΑΡΟΣ, ΜΠΑΣΚΑΣ, ΛΟΥΚΑΣ, ΑΝΤΩΝΙΟΥ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.