Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 27 Ιανουαρίου και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας «Πλάτωνας Γρηγόρης» η 16η αγωνιστική του 3ου Ομίλου του Πρωταθλήματος της Γ Εθνικής Ποδοσφαίρου ανάμεσα στον γηπεδούχο Τηλυκράτη Λευκάδας και τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 2-0.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 5’ με τον Βασίλα σε 1-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48’ οι γηπεδούχοι βρήκαν πάλι δίχτυα με τον Βασίλα που πέτυχε το 2ο προσωπικό του γκολ στο ματς διαμορφώνοντας πολύ νωρίς το 2-0. Στο 73’ ο σκόρερ των γηπεδούχων είδε την κόκκινη(δεύτερη κίτρινη) του κ. Σιντόρη και αποχώρησε από το παιχνίδι αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίχτες. Ο Αχέρων δε μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό μειονέκτημα των γηπεδούχων και γνώρισε την ήττα στην Λευκάδα.

Διαιτητής: ΣΙΝΤΟΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ –ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

Βοηθοί: ΤΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ- ΡΑΠΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

4ος : ΠΟΥΛΗΜΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΟΣ (Μαγκάκης): ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ, ΠΡΙΟΝΑΣ, ΒΑΣΙΛΑΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Σ., ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ,CELAJ, ΤΟΣΚΑ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΣ.

Αναπλ/κοί: ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ, ΜΠΑΛΗ, ΜΙΧΑΛΗΣ, ΤΕΝΤΖΕΡΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΛΟΓΑΡΑΣ.

ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ (Τζίμας-Ναστούλης): ΡΑΧΙΩΤΗΣ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΣ(ΠΑΝΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ Σ., ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΚΟΥΣΗΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΓΟΥΛΑΣ, ΜΗΛΙΟΣ.

Αναπλ/κοι: ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΡΑΣΟΥΛΗΣ, ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΝΟΝΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΦΕΤΣΗΣ.