Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας vs Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2021-22

Στη μάχη της 2ης φάσης του πρωταθλήματος μπήκε σήμερα 26/02 ο Φιλαθλητικός ΓΣ Πρέβεζας που αντιμετώπισε σε ένα παιχνίδι εκτός έδρας τον ΓΓΣΓ Νίκη στην Αλεξανδρούπολη και κατάφερε και έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας 2-3 σετ.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο τάι-μπρέικ με τα κορίτσια των Παπαδόπουλου-Τσεκούρα να παίρνουν μια μεγάλη νίκη με 10-15.

Προπονητής του ΓΣΝ Νίκη ο  Μουστακίδης Αθανάσιος, πασαδόρος του Ολυμπιακού και της Εθνικής Ελλάδος όταν πήρε το χάλκινο μετάλλιο στο πανευρωπαϊκό του 1987.

Επόμενο ματς για τον Φιλαθλητικό το Σάββατο 5/3 και ώρα 18:00 στο ΔΑΚ Πρέβεζας με αντίπαλο τον Φιλαθλητικό Λαρισαϊκό, που επικράτησε σήμερα στη Λάρισα του ΑΣ Γιάννενα με 3-0 σετ.

Τα σετ(2-3): 31-29, 19-25, 25-19, 17-25, 10-15.

ΓΣΓ ΝΙΚΗ(Μουστακίδης Αθανάσιος):ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ, ΑΦΕΝΤΟΥΛΙΔΗ, ΚΑΡΑΜΙΧΑΛΗ, ΚΑΡΑΜΠΑΣΗ, ΛΑΜΠΡΙΔΟΥ, ΜΠΑΡΗ, ΜΠΑΧΛΑΒΑ, ΠΑΣΠΑΛΑ, ΠΡΟΦΑΝΤΗ, ΣΑΡΑΝΤΗ, ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΧΑΤΖΗΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ.

ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (Παπαδόπουλος Πέτρος – Τσεκούρας Γρηγόριος):ΡΙΤΣΑ, ΣΑΜΠΟΥ, ΜΕΛΟΥ, ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ, ΓΚΙΜΠΕΡΤ, ΣΙΟΥΛΑ, ΚΟΣΜΙΔΟΥ, PARSHYNA, ΚΟΥΚΑ, ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ, ΖΙΩΓΟΥ, ΠΑΤΑΚΙΑΡΑ.