Πρεμιέρα για Εθνικό Φιλιππιάδας και Τηλυκράτη Λευκάδας σε πρώτο επίσημο παιχνίδι  όπου αγωνίστηκαν για το εισιτήριο στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας 2020-21, σήμερα Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου 2020 στο Δημοτικό Στάδιο Φιλιππιάδας με τον φιλοξενούμενο Τηλυκράτη να παίρνει την νίκη με τελικό σκορ 1-2.

Ο Τηλυκράτης στα πρώτα 60” βρήκε δίχτυα με τον Περιστέρη να διαμορφώνει το 0-1 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λίτσκας διαμορφώνει το 0-2 για τους φιλοξενούμενους,  ενώ το τελικό σκορ έκλεισε με κεφαλιά του Σταμούλη για το 1-2,  με τον Τηλυκράτη να παίρνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Διαιτητής: Μπαϊλης Ν.

Βοηθοί: Φραγκούλης Π. – Τσόγκας Α.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ): ΒΑΡΕΛΗΣ, ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ, KORRESHI, ΜΠΕΖΕΒΕΓΚΗΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΓΟΥΛΑΣ, ΝΙΚΟΥ, ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, ΚΟΛΙΟΣ, CJAPI, ΠΑΠΠΑΣ.

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ, ΝΑΣΤΟΣ, ΛΑΙΝΑΣ, ΤΣΑΙΜΟΣ, ΣΑΤΑΝΤΑΡΗΣ, ΔΗΜΟΣ, ΚΙΤΣΙΟΣ.

ΑΟΝ ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (ΝΤΑΛΑΚΟΥΡΑΣ): ΚΟΥΤΟΓΛΙΔΗΣ, ΝΤΟΒΑΣ, ΜΠΑΡΟΥΤΑΣ, ΡΟΥΣΣΗΣ, ΚΟΥΣΑΣ, ΝΤΑΤΙΔΗΣ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ, ΑΛΩΠΟΥΔΗΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ, CELAJ.

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΛΙΤΣΚΑΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΣΤΟΙΚΟΣ, ΤΣΟΠΑΝΑΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΤΣΕΛΑΙ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.