Νίκη του ΠΑΣ Σφακιωτών κόντρα στον Αμβρακικό Βόνιτσας

ΠΑΣ Σφακιώτες vs ΠΑΣ Αμβρακικός 3-2

Σε ένα ματς με πέντε γκολ και ανατροπές στο σκορ ο ΠΑΣ Σφακιώτες επικράτησε σήμερα Σάββατο 16 Νοεμβρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Σφακιωτών του Αμβρακικού Βόνιτσας για την 9η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με τελικό σκορ 3-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Μονόλιθου για το 1-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι παίχτες του Βλασσόπουλου διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Φούντα για το 2-0. Ο Αμβρακικός βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και έφτασε στην ισοφάριση με γκολ των Χαιδάκη και Γεωργαλή για το 2-2. Ο Σκέμπη έγραψε το τελικό 3-2, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΝΤΟΜΑΡΗΣ Α. – ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ.

ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ(Βλασσόπουλος): ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΛΑΖΑΡΗΣ, ΜΑΚΡΥΜΑΝΩΛΗΣ, ΝΑΝΟΣ-ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΣΑΝΤΑΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΦΟΥΝΤΑΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΜΟΝΟΛΙΘΟΣ,ΚΤΕΝΑΣ, ΚΑΡΕΛΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΖΗΣ, ΣΚΕΜΠΗΣ, ΜΠΕΙΝΑΣ, ΚΑΡΤΑΝΟΣ, ΛΙΟΛΙΟΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ(Κονιδάρης-Χαντζάρας): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ, ΛΙΟΤΣΟΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΝΤΟΝΤΗΣ, ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ, ΧΑΙΔΑΡΗΣ, ΧΟΤΖΑΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΖΗΚΑΣ, ΛΙΤΟΣ, ΤΣΩΛΗΣ, ΑΧΥΡΙΑΤΗΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΜΠΡΕΓΚΟΥ, ΣΠΑΝΟΣ Θ.