Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 21 Απριλίου και ώρα 16:30 στα Γιάννενα ο εξ’ αναβολής αγώνας της 3ης αγωνιστικής του 5 Ομίλου της Γ Εθνικής ανάμεσα στην Θύελλα Κατσικά και τον ΟΦΑΜ, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με το διπλό και να πιάνουν στην κορυφή τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, αφού πλέον ισοβαθμούν με 13 βαθμούς.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, το πρώτο ημίχρονο είχε σημαντικές ευκαιρίες και για τις δυο ομάδες. Τα πρώτα λεπτά η ομάδα της Κέρκυρας ήταν πιο επιθετική. Η Κατσικά ισορρόπησε στη συνέχεια το ματς. Πρώτη καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους στο 19’ σε τετ α τετ του Μπλέτσα που καθυστέρησε να σουτάρει, ενώ στο 24’ ο Σκάρπος είπε ΟΧΙ σε πλασέ του Κακαράντζα. Στο 27’ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΑΜ με τον Γωνιάδη να βρίσκεται μόνος του μπροστά από την εστία, τον Πατσιούρα να γλιστράει, αλλά τον παίχτη της Κέρκυρας να σουτάρει ψηλά. Στο 37’ κεφαλιά του Κακαράντζα μπλοκάρει ο Σκάρπος, για το 0-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 57’ ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι που κερδίζει ο Γωνιάδης από μαρκάρισμα του Μιχαηλίδη. Ο Σπίνουλας ανέλαβε την εκτέλεση και βρήκε δίχτυα για το 0-1, με την ομάδα του ΟΦΑΜ να παίρνει κεφάλι στο σκορ. Οι παίχτες του Γκούρα έψαχναν να βρουν την απάντηση, αλλά ένα λάθος στην άμυνα τους πρόδωσε. Ο Γωνιάδης εκμεταλλεύτηκε το λάθος και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Κεχαγιάς (Κοζάνης)

Βοηθοί: Δρουδάκης (Γρεβενών), Πραχάλης (Κοζάνης)

Παρατηρητής: Κατσουλίδης (Ηπείρου)

ΠΑΣ Θύελλα Κατσικάς(Γκούρας): ΠΑΤΣΙΟΥΡΑΣ, ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ, ΛΙΣΓΑΡΑΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ, ΨΑΡΡΑΣ, ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ, ΦΑΡΜΑΚΗΣ, ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ, ΚΑΚΑΡΑΝΤΖΑΣ, ΝΑΝΟΣ, ΜΠΛΕΤΣΑΣ.

ΟΦΑΜ(Σιδερόπουλος): ΣΚΑΡΠΟΣ, ΤΑΜΠΑΚΟΥ, ΚΑΤΕΛΟΥΖΗΣ, ΓΡΑΙΚΟΣ Κ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΟΥΛΕΣ, ΣΠΙΝΟΥΛΑΣ Σ., ΒΛΑΧΟΣ, ΓΡΑΙΚΟΣ Ι., ΓΩΝΙΑΔΗΣ, ΓΡΑΙΚΟΣ Γ.