Άλλη μια νίκη για τον ΠΑΣ Παλιάμπελα σήμερα Κυριακή 31/10 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Βόνιτσας όπου νίκησε τον ΠΑΣ Σύβρου με τελικό σκορ 3-0 για την 3η αγωνιστική του Β΄Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας 2021-22.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και οι δυο ομάδες έψαξαν το γκολ αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα με το σκορ να παραμένει στο 0-0 έως την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το ίδιο σκηνικό στα πρώτα λεπτά με τον Ζώτο για τους γηπεδούχους και Μαραγκό για τους φιλοξενούμενους να παίζουν όλα τα χαρτιά τους ώστε να πάρουν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της αγωνιστικής αλλά με την λύση να έρχεται από τον πάγκο για τους γηπεδούχους όπου στο 54΄ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Μπούσι και στο 62΄ βρήκε δίχτυα για το 1-0. Στο 72΄ ο Σολδάτος στην προσπάθεια να διώξει τη μπάλα την στέλνει στα δίχτυα για το 2-0 (Αυτογκόλ). Την τελευταία υπογραφή στον αγώνα έβαλε ο Λιότσος όπου και αυτός ήρθε από τον πάγκο στο 67΄ και στο 90΄ σκόραρε για το τελικό 3-0.

Διαιτητής: Φίτσας Β.

Βοηθοί: Κώτσης Θ. – Παππάς Δ.

ΠΑΣ Παλιάμπελα (Ζώτος): ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ, ΝΙΑΦΑΣ (ΦΕΣΣΑΣ 67΄), ΒΑΡΔΗΣ (ΤΣΟΛΗΣ 54΄), DEDI, ΠΑΤΣΗΣ, ΧΑΣΑΪ, ΓΚΟΥΝΕΛΑΣ, ΡΟΥΣΟΣ ΜΠΕΚΕΡΤΖΗΣ (ΚΑΠΟΤΗΣ Ν. 85΄), ΔΟΣΗΣ (ΛΙΟΤΣΟΣ 67΄), ΚΑΠΟΤΗΣ Γ. (ΜΠΟΥΣΙ 54΄).

ΠΑΣ Σύβρου (Α. Δευτεραίος): ΜΠΕΛΕΓΡΙΝΟΣ, ΚΟΥΡΤΗΣ (ΝΙΚΟΛΑΟΥ 77΄), ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ (GLAB 65΄), ΑΡΓΥΡΟΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ, ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ, ΣΚΛΗΡΟΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ.