Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 12 Νοεμβρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Βόνιτσας η 2η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον ΠΑΣ Αμβρακικό Βόνιτσας και τον Κεραυνό Θεσπρωτικού, με τους γηπεδούχους να παίρνουν μια επιβλητική νίκη με τελικό σκορ 6-0 και να φτάσουν στην πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, ο Καλογερής με κεφαλιά στο 26′ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αμβρακικού για το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίχτης με σουτ διαπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 30′ ο Βασίλας με πλασέ έγραψε το 3-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 54′ οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον πήχη του σκορ με πλασέ του Βέκιου για το 4-0, μην αφήνοντας κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους. Ο επιθετικός οίστρος της ομάδας των Κονιδάρη-Χαντζάρα συνεχίστηκε με τον Κυριακίδη να βρίσκει δίχτυα στο 63′ για το 5-0 και τον Βέκιο με δεύτερο προσωπικό τέρμα στο ματς να γράφει το τελικό 6-0.

Διαιτητής: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

Βοηθοί: ΠΑΠΠΑΣ Φ. – ΛΑΖΑΡΗΣ Γ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ(Κονιδάρης-Χαντζάρας): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ Θ., ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Π., ΒΡΕΤΤΟΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ Κ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ(Ντόβας): ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΦΙΝΤΖΟΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ, ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ, ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ, ΠΑΦΙΛΑΣ, ΣΙΩΡΟΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗ, ΝΙΤΣΟΣ, ΚΑΤΣΕΝΟΣ.