Νίκη του Εθνικού Φιλιππιάδας στην Βαλανιδοράχη

Φορτούνα Βαλανιδοράχης vs Εθνικός Φιλιππιάδας 1-3

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 9 Νοεμβρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Βαλανιδοράχης ο αγώνας της 8ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον Φορτούνα Βαλανιδοράχης και τον Εθνικό Φιλιππιάδας, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με τελικό σκορ 1-3.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Νάστο για το 0-1 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Χριστογιάννης διαμόρφωσε το 0-2. Η Φορτούνα μείωσε σε 1-2 με τον Παππά, αλλά ο Εθνικός πέτυχε ένα ακόμη γκολ με τον Μιχάλη με κεφαλιά για το τελικό 1-3.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΖΩΤΟΣ Δ. – ΠΑΠΠΑΣ Δ.

ΑΕ ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗΣ(Τζίμας): CORODENI, ΝΙΚΟΛΑΟΥ(73’ ΖΙΑΚΑΣ), ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Ι., ΤΣΑΒΕΛΗΣ, ΤΖΙΜΑΣ(84’ ΓΕΩΡΓΙΟΥ), ΝΟΝΑΣ, ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Α., ΠΑΠΠΑΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ(55’ XHEYDET), ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΣΟΥΠΕ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ(Παπαδήμας): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ, KORRESHI(46’ ΜΙΧΑΛΗΣ), ΔΕΡΒΙΛΗΣ, ΚΙΤΣΙΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΝΑΣΤΟΣ, ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΛΑΙΝΑΣ, ΜΠΕΖΕΒΕΓΚΗΣ, ΚΟΛΙΟΣ(88’ ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ).