Νίκη του Εθνικού Φιλιππιάδας κόντρα στον Αμβρακικό Βόνιτσας

Τη νίκη πήρε σήμερα Σάββατο 9 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Φιλιππιάδας ο Εθνικός Φιλιππιάδας  αφού επικράτησε του Αμβρακικού Βόνιτσας στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με σκορ 2-1.

Η ομάδα του Ανδριανού Παπαδήμα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Ζιώγκα στις αρχές του παιχνιδιού, ισοφάρισε με το Ντανάι για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με κεφαλιά του Λαινά πήραν προβάδισμα στο σκορ σε 2-1, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Ο Αμβρακικός τελείωσε το παιχνίδι με 10, αφού ο Σκαμνέλος στο 68’ αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή Κατσαμπίρη.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

Βοηθοί:  ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ Ε.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ ( Παπαδήμας): ΛΑΖΑΡΟΥ, ΚΑΛΠΑΚΟΥΛΑΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΥ, ΛΑΪΝΑΣ, ΓΕΙΤΟΝΑΣ (46΄ XHELILAJ), ΝΙΚΟΥ, ΤΣΙΡΟΣ (83΄ ΣΙΩΡΟΣ), DANAJ,  ΜΗΤΣΟΣ, ΛΑΚΚΑΣ, ΤΣΙΦΛΙΔΗΣ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ (Γεωργαλής): ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΝΙΚΟΥ, ΜΑΤΣΙΝΓΚΟΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ (63΄ ΜΗΤΣΟΥΡΑΣ), ΜΠΟΥΚΟΥΡΑΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ, ΖΙΩΓΚΑΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ (84΄ ΖΗΚΑΣ).