Με νίκη ολοκλήρωσε την 4η αγωνιστική της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ο Ερμής Καναλίου που επικράτησε σήμερα Κυριακή 7 Νοεμβρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Καναλίου της Ένωσης Πάργας με τελικό σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 7’ με τον Μουκάνο σε 1-0. Στο 10’ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση όταν ο Δέσκας σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ. Στο 14’ μετά από λάθος της άμυνας της Πάργας ο Καντζιώτης έκλεψε τη μπάλα και σούταρε με τη μπάλα να περνάει όμως άουτ, ενώ στο 16’ ο Ερμής είχε ακόμη μια καλή στιγμή με σουτ του Μουκάνου. Η Ένωση Πάργας ανέβασε ρυθμό και έψαχνε την ισοφάριση. Στο 17’ ο Χαλκής με πλασέ δε μπόρεσε να κερδίσει τον Πουρναρόπουλο, ενώ στο 18’ με ωραίο μακρινό σουτ ο Παππάς έγραψε το 1-1.  Το Κανάλι ισορρόπησε το ματς μετά το 30’ και στο 45’ ο Καντζιώτης με σουτ διαμόρφωσε το 2-1 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση Πάργας έψαχνε την ισοφάριση και δημιουργούσε φάσεις με την σημαντικότερη στο 85’ του Μενάι με ανάποδο ψαλίδι, όμως τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Μπαίλη, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το τρίποντο της αγωνιστικής.

Διαιτητής: ΜΠΑΙΛΗΣ Ν.

Βοηθοί: ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ. – ΖΗΚΑΣ Ν.

ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ: ΠΟΥΡΝΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΜΠΑΚΟΛΑΣ, ΚΑΤΣΑΝΟΣ, ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΟΥΚΑΝΟΣ, ΚΑΝΤΖΙΩΤΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΖΙΩΓΚΑΣ, ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΒΕΡΜΠΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΕΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΡΗΣ, ΤΥΡΕΚΟΓΛΟΥ, ΜΠΟΥΚΟΥΡΑΣ, ΓΚΟΡΑΣΗΣ.

ΠΣ ΕΝΩΣΗ ΠΑΡΓΑΣ(Πασχοδήμας): ΣΤΕΦΟΣ, ΠΑΝΟΥ, ΧΑΣΑΝΑΙ, ΓΚΟΓΚΑΙ, ΚΥΡΙΑΚΗΣ, ΠΑΣΧΟΔΗΜΑΣ, ΤΟΥΣΗΣ, ΧΑΛΚΗΣ, ΣΙΑΒΙΚΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΔΕΣΚΑΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΜΕΝΑΙ, ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΓΙΩΤΗΣ, ΒΕΡΛΕΤΗΣ, ΝΤΕΛΛΑΣ, ΔΑΝΔΟΛΟΣ, ΛΙΑΚΟΣ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.