Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Γήπεδο Λούρου ο αγώνας της 12ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Θρίαμβο Λούρου και την φιλοξενούμενη Α.Ε. Πρέβεζας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με τελικό σκορ 1-0.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι δυο ομάδες κοντραρίστηκαν αρκετά στις φάσεις με τον Θρίαμβο να έχει την πρώτη καλή ευκαιρία μόλις στο 4΄με εκτέλεση φάουλ του Γεωργίου. Στο 5΄η Α.Ε. Πρέβεζας ανταποδίδει την απειλή με σουτ ενώ και στο 8΄παλι η Α.Ε. προσπαθεί να βρει δίχτυα με σουτ του Ντοματά αλλά με την μπάλα να καταλήγει στα σώματα των παικτών του Θρίαμβου. Στο 13΄ο Θρίαμβος βρέθηκε σε καλή θέση για σουτ με τον Δήμα Δ. αλλά με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι, ενώ την λύση η ομάδα του Θρίαμβου Λούρου την βρήκε στο 26΄ πάλι με τον Δήμα Δ. όπου με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σκάρπου για το 1-0. Από εκεί και πέρα οι δυο ομάδες είχαν κάποιες καλές ευκαιρίες αλλά με το σκορ να παραμένει το 1-0 έως την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο πέρα από κάποιες φάσεις των δυο ομάδων παίχτηκε πιο πολύ σε δύναμη με τα φάουλ να κλέβουν την παράσταση αλλά με το σκορ να παραμένει στο 0-1 έως τη λήξη του αγώνα και τον Θρίαμβο Λούρου να παίρνει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της αγωνιστικής.