Νίκη με ανατροπή για τον Αετό Αγιάς κόντρα στην Α.Ε Πρέβεζας

1

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020 και ώρα 16:00 στο γήπεδο Αγιάς ο αγώνας της 3ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Αετό Αγιάς και την φιλοξενούμενη ομάδα της Α.Ε Πρέβεζας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το τρίποντο της αγωνιστικής με ανατροπή και τελικό σκορ 3-2.

Η Α.Ε Πρέβεζας προηγήθηκε 0-1 στο 10’  με τον Νταλάρδα, με τον Αετό να ισοφαρίζει στο 43’ με απευθείας φάουλ του Ζήση για το 1-1 του ημιχρόνου, ενώ είχε και δοκάρι από φάουλ και χαμένο τετ α τετ με τον Λιάλιο. Στο 43’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίχτες αφού ο διαιτητής του αγώνα απέβαλε με απευθείας κόκκινη τον Dedi T.  για χτύπημα με τον αγκώνα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 55’ με τον Ζήση να βρίσκει δίχτυα για δεύτερη φορά στο ματς για το 2-1. Στο 60’ ο Μπέλλος έγραψε το 3-1, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 3-2 στο 63’ με τον Τσουμελέκα. Οι γηπεδούχοι είχαν ξανά δοκάρι, με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν για την ισοφάριση με τον Παπαγεωργίου να διώχνει 2 φορές πάνω στη γραμμή σε σουτ παίχτη της Ένωσης. Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τους γηπεδούχους νικητές με τελικό σκορ 3-2.

Διαιτητής: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ.

Βοηθοί: ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ Η. – ΣΙΣΚΑΣ Σ.

ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ(Μουστάκας): ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΓΚΟΥΛΙΟΥΜΗΣ, ΦΙΛΙΟΣ, ΜΠΕΛΛΟΣ(69’ ΦΙΛΙΟΣ), GOGA, ΚΙΤΣΟΣ, ΖΗΣΗΣ(69’ ΛΙΑΛΙΑΣ), ΠΑΝΤΟΣ(44’ ΤΣΟΥΜΑΛΗΣ), ΒΑΣΙΑΣ(51’ ΒΕΚΙΟΣ), ΜΠΕΛΛΟΣ Α., ΛΙΑΛΙΟΣ.

ΑΕ ΠΡΕΒΕΖΑΣ(Αμάραντος): ΤΣΟΛΚΑΣ, ΝΤΟΥΡΟΣ, ΝΤΕΝΤΗΣ(67’ ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ), ΠΑΝΤΑΖΗΣ, DIAW, ΚΩΣΤΑΣ, DEDI, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ(60’ ΝΤΕΝΤΕΣ Α.), ΤΣΟΥΜΕΛΕΚΑΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ.