Η Α.Ε Πρέβεζας επικράτησε σήμερα Σάββατο 19 Οκτωβρίου και ώρα 16:00 στο γήπεδο Αγίου Θωμά στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας του Α.Ο Παλαίρου με 3-1.

Οι παίχτες του Άγγελου Μπέκα αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και γύρισαν το ματς φτάνοντας σε μια πολύ σημαντική νίκη, απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Α.Ο Παλαίρου.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 19’ με μακρινό σουτ του Μπάτσου για το 0-1, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν ξανά στο 32΄ με σουτ του Τριαντακωνσταντή που απέκρουσε ο Σκάρπος κρατώντας το 0-1 του ημιχρόνου.

Η Ένωση μπήκε στο 2ο μέρος αποφασισμένη να γυρίσει το ματς έχοντας περισσότερη κατοχή και δημιουργώντας φάσεις, οι παίχτες του Άγγελου Μπέκα έχασαν καλή ευκαιρία στις αρχές του ημιχρόνου όταν μετά από πάσα του Κατσούλα ο Dedi σούταρε ψηλά. Στο 75’ ο Ντοματάς έφτασε στην ισοφάριση(1-1) και στην συνέχεια ο Δημουλιάς πήρε την ομάδα στις πλάτες του και την οδήγησε στη νίκη. Στο 80΄ με σουτ έδωσε το προβάδισμα στην Ένωση γράφοντας το 2-1, ενώ το τελικό 3-1 ήρθε πάλι από τον ίδιο όταν με σουτ από μακριά κρέμασε τον Βενέτη.

Διαιτητής: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Κ.

Βοηθοί: ΓΚΟΥΜΑΣ Γ. – ΚΩΤΣΗΣ Θ.

ΑΕ Πρέβεζας(Άγγελος Μπέκας):ΣΚΑΡΠΟΣ, ΤΑΣΣΗΣ(81’ ΤΣΟΥΜΕΛΕΚΑΣ), ΝΤΕΝΤΗΣ(66’ ΓΕΡΟΝΙΚΟΛΟΣ), ΤΣΟΥΤΣΗΣ, DEDI, ΤΣΑΤΣΟΣ, ΚΑΤΑΜΑΤΖΕ(46’ ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ), ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ, ΝΤΟΜΑΤΑΣ(85’ ΝΤΕΝΤΕΣ Α.), ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ, ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ.

Α.Ο Παλαίρου(Γρηγόρης Μπάκας):ΒΕΝΕΤΗ, ΤΣΑΚΑΛΗΣ, ΣΤΑΧΤΙΑΡΗΣ, ΣΤΡΙΦΤΑΡΗΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ Δ., ΜΠΑΤΣΟΣ, ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ(63’ ΤΣΕΛΙΟΣ), ΜΑΤΣΙΝΓΚΟΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ(86’ ΨΥΧΟΓΙΟΣ), PEREZ MORALES, ΖΗΚΟΣ(23’ ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ Α.)