Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 18 Απριλίου στο γήπεδο Καναλακίου με ώρα έναρξης 16:30 ο αγώνας της 5ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής (5ος όμιλος) ανάμεσα στον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου και τον Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης , με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές με 3-1, παραμένοντας στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 42΄με τον Σάλλα για το 0-1 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη το Καναλάκι έφτασε στο 1-1 με κεφαλιά-ψαράκι του Βέρμπη στο 65’ μετά από σουτ του Αναστασιάδη και την μπάλα να βρίσκει το δοκάρι. Στο 87’ ο Βέρμπης με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς διαμόρφωσε το 2-1, ενώ το τελικό 3-1 ήρθε στο 91’ με διαγώνιο σουτ του Ντάμπου.

Διαιτητής: Νέος Κωνσταντίνος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Τσιάντας Δημήτριος (Ηπείρου) – Γκέλης Θωμάς (Ηπείρου)

ΠΑΣ Αχέρων(Τζιάρρας): ΒΛΑΧΟΣ, ΣΔΡΑΒΟΣ, ΤΑΤΣΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΠΟΤΣΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΗΣ, ΒΕΡΜΠΗΣ, ΝΤΟΚΟΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ.

ΑΝΑΠΛ.ΚΟΙ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΛΥΓΚΑΣ, ΕΡΕΚΙ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ, ΜΑΝΙΩΤΗΣ, ΝΤΑΜΠΟΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΕΜΒΡΑΙΖΟΓΛΟΥ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ.

Κ.Α Καληράχης-Γρεβενών(Βλάχος) : ΚΟΚΚΙΝΙΔΗΣ, ΜΠΟΖΑΡΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΚΟΤΣΟΥΛΑΣ, ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΤΣΑΝΤΙΣΟΓΛΟΥ, ΡΟΥΣΗΣ, ΜΠΑΛΙΤΣΑΣ, ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ, ΣΑΛΛΑ, ΦΟΥΡΛΑΤΑΡΑΣ