Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Ωρωπού ο αγώνας της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ά ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας 2019-20 ανάμεσα στην γηπεδούχο Δόξα Ωρωπού και τον φιλοξενούμενο ΠΑΣ Θύελλα 2015, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το τρίποντο με τελικό σκορ 1-4.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι δυο ομάδες κοντραρίστηκαν αρκετά στα πρώτα λεπτά αλλά με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 9΄με κεφαλιά του Τσιούνη δίνοντας προβάδισμα στην Θύελλα με 0-1. Από εκεί και πέρα το ματς πήρε φωτιά με πολλά φάουλ και σκληρά μαρκαρίσματα αλλά με τον συνήθη ύποπτο Τσιούνη της Θύελλας να κάνει το 0-2 στο 36΄. Η Δόξα δέχεται ένα πλήγμα στη συνέχεια με την αποβολή του προπονητή της Χ. Τζίμα  με κόκκινη κάρτα όταν μπάλα από τον πάγκο του Ωρωπού βρέθηκε μέσα στον αγωνιστικό χώρο και με το σκηνικό να το πληρώνει ο προπονητής της ομάδας εφόσον κάνεις δεν είδε ποιος την πέταξε.  Στο 37΄ο Τσιούνης κάνει χατ τρικ διαμορφώνοντας το 0-3. Το ημίχρονο έκλεισε με μια πολύ καλή ευκαιρία για τον Ωρωπό όταν ο Λεκάνης περνάει και τον τερματοφύλακα της Θύελλας Στασινό αλλά με την άμυνα να προλαβαίνει την μπάλα πάνω στην γραμμή και να κρατάει το 0-3 όπου ήταν και σκορ ημίχρονου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα μείωσε με γκολ του Γκολάκου (1-3) αλλά με τον Κοκώνη να βάζει την τελική υπογραφή στο ματς για το τελικό 1-4.

Διαιτητής: Ρούσος Ν.

Βοηθοί: Φραγκούλης Π. – Ντόμαρης Α.

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ (ΤΖΙΜΑΣ): ΚΑΝΤΑΡΕΛΗΣ, ΚΡΟΚΙΔΑΣ, ΜΠΕΖΑΤΙ, ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΔΡΟΣΟΣ, ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΛΕΚΑΝΗΣ, ΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ, ΛΥΓΚΟΥΡΗΣ.

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΛΙΟΝΤΗΣ, ΔΑΣΚΑΛΟΣ, ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ, ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ, ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΧΑΛΚΙΔΗΣ, ΛΑΜΚΑΙ.

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ 2015 (ΣΤΑΣΙΝΟΣ): ΣΤΑΣΙΝΟΣ, ΚΟΣΥΦΑΡΙΝΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΡΗΣ, ΚΟΚΩΝΗΣ, ΜΑΚΡΗΣ, ΖΟΤΑΙ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ, ΤΖΑΜΑΛΗΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ, ΧΡΗΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ.

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ, ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΦΟΥΡΛΗΣ, ΓΚΡΕΚΟΣ, ΔΡΙΒΑΚΟΣ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.