Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 30 Μαρτίου 2019 και ώρα 18:00 στο ΔΑΚ Πρέβεζας ο αγώνας της 2ης αγωνιστικής των Play Off της  Β ΕΣΚΑΒΔΕ Ανδρών ανάμεσα στον γηπεδούχο Άκτιο Απόλλων Πρέβεζας και τον φιλοξενούμενο ΑΓΟ Θεσπρωτικού, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 67-77.

Οι δυο ομάδες στο πρώτο και το δεύτερο δεκάλεπτο κοντράρονταν στον πόντο και με τον Άκτιο να κάνει το 39-34 όπου ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Άκτιος κρατούσε την διαφορά έως το τέλος για το 54-47. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΑΓΟ Θεσπρωτικού πήρε το προβάδισμα και κατάφερε να φύγει αλώβητος, κάνοντας την 2η του νίκη στα Play Off ενώ ο Άκτιος μετά από ένα κακό ξεκίνημα μέσα στην έδρα του Καναλακίου, γνώρισε σήμερα την 2η ήττα στο στη διαδικασία των play off.

Τα δεκάλεπτα: 19-20, 39-34, 54-47, 67-77.

ΑΚΤΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ-ΔΗΜΟΛΙΤΣΑΣ): ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ 3, ΓΑΚΗΣ 5, ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ, ΡΑΠΤΗΣ 6, ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ 17, ΤΖΑΛΛΑΣ 5, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ 16, ΓΚΟΠΗΣ 4, ΕΥΘΥΜΙΟΥ 3, ΑΡΓΥΡΟΣ, ΤΣΕΤΣΙΚΑΣ 8.

ΑΓΟ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ-ΚΟΛΙΟΣ): ΚΑΡΤΣΑΚΛΑΣ, ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ 20, ΜΠΙΣΤΙΟΛΑΣ 32, ΜΗΤΡΟΥ 3, ΣΙΩΡΟΣ 7, ΤΣΩΛΗΣ 11, ΜΠΙΣΤΙΟΛΑΣ 2, ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ 1, ΣΜΠΟΝΙΑΣ 1.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.