Τετάρτη, 22 Μαΐου, 2024
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

National League 2: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Συνέχεια σήμερα για το πρωτάθλημα της National League 2 με τα παιχνίδια της τελευταίας αγωνιστικής του 1ου ομίλου και τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής των Play Off σε 2ο, 3ο, 4ο όμιλο.

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος – 22η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Γλαύκος Έσπερος-Αστέρας Τεμένης 60-55
  • ΕΑ Προμηθέας 2014-Παναχαϊκή 70-75
  • Γαργαλιάνοι-ΑΓΣ Ιωαννίνων (ματαιώθηκε)
  • Αργοναύτης Κίου-Ιόνιος 65-69
  • Ιωάννινα ΣΚ-ΚΑΕ Παραμυθιάς 68-70
  • Δόξα Πύρρου Άρτας-Αχαγιά 82 76-83

Τελική βαθμολογία

1. ΕΑ Προμηθέας 2014 18-4 40

2. ΑΟ Αχαγιά 82 14-8 36

3. Ιόνιος ΑΣ 13-9 35

4. Παναχαϊκή ΓΕ 13-9 35

5. ΓΣ Γαργαλιάνων 13-9 35

6. ΑΕ Δόξας Πύρρου Άρτας 2001 12-10 34

7. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 11-11 33

8. ΑΟ Αστέρας Τεμένης 11-11 33

9. ΣΚ Ιωάννινα 9-13 31

10. ΑΟ Αργοναύτης Ν. ΚΙΟΥ 10-11 31

11. ΚΑΕ Παραμυθιάς 8-14 30

12. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-22 22

Αναλυτικά οι αγώνες

Γλαύκος Έσπερος-Αστέρας Τεμένης 60-55

Δεκάλεπτα: 12-9, 27-27, 42-38, 60-55

Διαιτητές: Λεβεντάκος, Μπον, Ψύχας

Γλαύκος (Βουρνάς): Κούτρας 3, Κρέμιτς 15, Ροκανάς, Μπόγρης 7(1), Μπαρδάκας 8, Σερέτης 4, Πανόπουλος 12(2), Αργυρόπουλος 8, Καραλής 3(1).

Αστέρας (Ξενούλης): Σακελλαρόπουλος 8(2), Βουρνάς 16, Μπίρμπας 3(1), Πέτροβιτς 4, Τσουλέας 4, Δούβος, Βαγενάς, Γκάτζιος 7, Καραγγελής 13.

ΕΑ Προμηθέας 2014-Παναχαϊκή 70-75

Δεκάλεπτα: 25-21, 40-41, 54-57, 70-75

Διαιτητές: Τεφτίκης, Πετράκης Γιαν., Παπανικολάου Γιαν.

Προμηθέας 2014 (Σκροπολίθας): Χρονόπουλος 8(2), Σοϊλεμετζίδης 4, Γοργότσης 2, Αδαμόπουλος 5, Πλώτας 21(4), Καραγιαννίδης 15, Βλάσσης 6(2), Λάγιος 9, Γιόβας.

Παναχαϊκή (Γκοργκόλης): Χρυσανθόπουλος 2, Μπαλής 9(1), Καλογιάννης 7(2), Γιαννικόπουλος 12, Νικολάου 19, Βανδώρος, Γκόβας 22(4), Αργυρόπουλος , Σάλαϊ 4.

Αργοναύτης Κίου-Ιόνιος 65-69

Δεκάλεπτα: 16-13, 38-35, 55-58, 65-69

Διαιτητές: Κούλης Χ., Ραπτογιάννης, Καραπαπάς

Αργοναύτης Ν. Κίου (Μιχαλόπουλος Αθ.): Κωνσταντίνου 8(1), Πούλος, Ρούζιος 14(2), Πρεδάρης 5, Μιχόπουλος 7(1), Πουλιόγλου 4, Σαρηγιάννης, Κατσένης 12(2), Φλεβάρης, Λυμπερέας 15, Μιχαλόπουλος Μ..

Ιόνιος (Κοντογιάννης): Γουίλσον 15(1), Τσιτσές, Σπίνουλας 8, Κολότσιος 4, Στεμπάρης 14(1), Δεϊμέζης 10, Βαζούκης Φ. 10(3), Θωμαΐδης 8.

Ιωάννινα ΣΚ-ΚΑΕ Παραμυθιάς 68-70

Δεκάλεπτα: 18-16, 38-35, 51-55, 68-70

Διαιτητές: Λυγούρας, Σταμπούλης, Καραβάς

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Κουλουμπής, Πολύζος 7(1), Ραντιβόγεβιτς 10(1), Μάντζιος 15(2), Χίντζιος 1, Γκουντουβάς 10, Δάσκαλος 4, Βελώνης 5(1), Μπαρτζώκας 8, Πετσίτης 4, Τσιγγενόπουλος 4.

Παραμυθιά (Χάιδος): Χάιδος 14(1), Μπιλιούρης 17(2), Μπόγιτσιτς 13, Μάλλιος, Σωτηρίου 7(1), Κατσίβελος 4(1), Ρουσάκης, Πετρόπουλος 3(1), Κακιούζης 12(3).

Δόξα Πύρρου Άρτας-Αχαγιά 82 76-83

Δεκάλεπτα: 26-26, 47-41, 58-67, 76-83

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Σαρακενίδης, Κουρόγλου

Δόξα Πύρρου (Μανθάς): Ιωαννίδης 2, Γυφτοκώστας 5(1), Ξιούρας 11(3), Πρίφτι 2, Μπαρτζώκας 2, Δόνος 2, Μπάλλας 21, Ίλιτς 18(2), Μουκάι, Σταυρόπουλος 13(3).

Αχαγιά (Δελάρτας): Τσακίρης 16(4), Χονδρόπουλος 12(3), Ντόκιτς 14(1), Τόκας, Ιατρόπουλος 2, Κανελλάκης 8(2), Ταρναρής 2, Κουκουζέλης, Ιωάννου 6(1), Λυμπέρης 18(2), Οικονομόπουλος 5.

Play Off

2ος Όμιλος

2η αγωνιστική

ΚΑΠ-Πανναξιακός 66-81

Δεκάλεπτα: 22-21, 39-40, 53-64, 66-81

Διαιτητές Κουτσοδήμος, Παπαδόπουλος Νικ., Μπολάνο

ΚΑΠ (Ζάχος): Φωτητζόγλου 13(2), Παπανικολόπουλος 7(1), Λιμαντζάκης 10(1), Στεργιάκης 12, Κοντός Αθ. 7(1), Γιαννούτσος 2, Σπυράκος 1, Παπαθανασίου 2, Παππάς 12(3), Οικονόμου.

Πανναξιακός (Χατζηπανηγύρης): Καραλευθέρης 3, Προδρόμου 26(6), Ψαρόπουλος 12(2), Γκόντγουιν 19(3), Μάκαρης 3, Μάντιτς 13(1), Στοΐτσης 2, Αρτσάνος 3(1).

Πέμπτη 11 Απριλίου

Αγ. Δημητρίου (Ν) 20.30 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Δούκας Σκουλαρίκης, Σίμα, Γερός

3ος Όμιλος

2η αγωνιστική

Νίκη Αμαρουσίου-Ελευθερία Μοσχάτου 55-49

Δεκάλεπτα: 19-10, 37-20, 45-36, 55-49

Διαιτητές: Τσαχάκης, Κούλης Κ., Κολίλας

Νίκη (Κατσούνης): Παπαδημητρίου 3(1), Κώτσης Β. 1, Πετρίδης 2, Βαφιάς 21(5), Τσεκένης 5(1), Ύμερι 6, Δέλλιος 6, Θεοδοσίου 6(2), Καραμπάτσος 3(1), Κώτσης I. 2.

Ελευθερία (Σίμος): Νικολαΐδης 6, Κρεμαστούλης, Δενδρινός 11, Δέλλιος, Λάμπρου 2, Κιούσης 6, Μουστάκας 7, Κολοφώτης 9(1), Βώλος 2, Γεωργιάδης 6(1).

Πορφύρας-Ερμής Αργυρούπολης 61-84

4ος Όμιλος

2η αγωνιστική

ΣΣ Κατερίνης 19.00 Πιερικός Αρχέλαος-Καστοριά Αναστασιάδης Β., Παπαθανασίου, Αγραφιώτης Β.

Βικέλας 19.30 Αετοί Βέροιας-Αλμυρός Σελεβός, Τσαρδούλιας Τ., Καντερές

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.