Τετάρτη, 21 Φεβρουαρίου, 2024
spot_img
spot_img
spot_img

National League 2: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική (3/12)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι αγώνες αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Αστέρας Τεμένης-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 77-70

ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Ιωάννινα ΣΚ 81-62

ΓΣ Γαργαλιάνων-ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου 61-60

Παναχαϊκή ΓΕ-ΚΑΕ Παραμυθιάς 104-67

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΕΑ Προμηθέας 2014 60-77

Ιόνιος ΑΣ-ΑΟ Αχαγιά 82 67-70

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αχαγιά 82 6-1 13

2. ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 5-2 12

3. ΑΟ Αστέρας Τεμένης 5-2 12

4. Παναχαϊκή ΓΕ 4-3 11

5. ΓΣ Γαργαλιάνων 4-3 11

6. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 4-2 10

7. ΕΑ Προμηθέας 2014 4-2 10

8. ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 3-4 10

9. Ιόνιος ΑΣ 2-5 9

10. Ιωάννινα ΣΚ 2-5 9

11. ΚΑΕ Παραμυθιάς 2-5 9

12. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-7 7

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Αστέρας Τεμένης-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 77-70

Δεκάλεπτα: 26-18, 41-44, 62-57, 77-70

Διαιτητές: Κούλης Χαρ., Πετράκης Ιωάν., Μπον

Αστέρας (Ξενούλης): Πέτροβιτς 22(2), Βουρνάς 14, Γκάτζιος 24, Τσουλέας, Σταθακόπουλος 6, Σακελλαρόπουλος, Καραγγελής 8, Δούβος 3(1), Καρακάσης, Τσινούκας.

Δόξα Πύρρου (Παππάς): Μπάλλας 24, Θώδης 4, Ίλιτς 17(2), Ιωαννίδης 6(2), Γυφτοκώστας 8(2), Σταυρόπουλος 11(3), Πρίφτι, Βασιλείου, Μπαρτζώκας, Μουκάι.

ΓΣ Γαργαλιάνων-ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου 76-66

Δεκάλεπτα: 17-14, 36-22, 50-54, 76-66

Διαιτητές: Καψιώχας, Περδετζόγλου, Βαγγάλης

Γαργαλιάνοι (Κούτρης): Σίμοβιτς 17(2), Σκλήβας 16, Γιαννακόπουλος 10, Γιαννόπουλος Δ. 10, Παπουτσής, Λαζαρίδης 17(4), Κυριακόπουλος 2, Κλεφτάκης, Μπουκουβάλας 4, Τσαγκάρης.

Αργοναύτης (Μιχαλόπουλος Αθ.): Λυμπερέας 4, Κωνσταντίνου 9(3), Ρούζιος 6(2), Παλλαδινός 13, Δανίκας 5, Μιχόπουλος, Πρεδάρης 13(3), Μιχαλόπουλος Μ. 3, Κατσένης 9(1), Οικονόμου, Κύρκος, Φλεβάρης 4.

Παναχαϊκή ΓΕ-ΚΑΕ Παραμυθιάς 104-67

Δεκάλεπτα: 25-21, 54-37, 76-46, 104-67

Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Οικονόμου, Αλεξόπουλος Π.

Παναχαϊκή (Γκοργκόλης): Γκόβας 26(5), Μοσχοβάκης 13(3), Γιαννικόπουλος 11(1), Καλογιάννης 8(2), Νικολάου 12(1), Κούτρας 9(3), Μανωλάκης 15, Κουτούκος, Χρυσανθόπουλος 2, Βανδώρος, Σάλαϊ 8.

Παραμυθιά (Κρικώνης): Μπόγιτσιτς 18, Μαλλιός 6(1), Σωτηρίου 12(1), Κατσίβελος 5(1), Καμπακάς 6, Μπιλιούρας 10, Κωσταράς, Πετρόπουλος 2, Δαγκάκης, Τσακίρης 2, Κακιούζης 6.

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΕΑ Προμηθέας 2014 60-77

Δεκάλεπτα: 13-17, 34-35, 46-63, 60-77

Διαιτητές: Σελεβός, Σταμπουλής, Σκρίνος

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Τασουλής 14(2), Ματσάγγας 7(1), Τσαταλάς 23(3), Τσόλης Ν. 7, Θεοδωρόπουλος 4, Τσόλης Γ., Τούλιας, Σαββίδης 2, Παππάς, Δόσης 3(1).

Προμηθέας 2014 (Σκροπολίθας): Χρονόπουλος 12(2), Παπαδόπουλος 2, Πρέκας 7(1), Αδαμόπουλος 15(1), Πλώτας 15(1), Βλάσσης 5(1), Λάγιος 6, Βασιλείου 5(1), Γοργότσης 10, Χριστοφοράτος, Βασιλείου, Λιόλιος.

Ιόνιος ΑΣ-ΑΟ Αχαγιά 82 67-70

Δεκάλεπτα: 27-17, 38-42, 53-47, 67-70

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Κοντογιάννης, Κάννης

Ιόνιος (Κοντογιάννης): Βαζούκης Ι. 12(2), Γουίλσον 14, Δεϊμεζής 28(1), Κατσαρός 3(1), Στεμπάρης, Εφέπουλος 8(1), Σπίνουλας, Προβατίδης-Αμπντουλαχί 2.

Αχαγιά (Ελευθεριάδης): Οικονομόπουλος 18(2), Χονδρόπουλος 20(4), Ντόκιτς 8, Λυμπέρης 11(3), Τσακίρης 3(1), Ιωάννου 3, Ταρναρής, Τόκας, Κανελλάκης 7.

ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Ιωάννινα ΣΚ 81-62

Δεκάλεπτα: 18-18, 30-33, 57-48, 81-62

Διαιτητές: Τσουρή, Σίμα, Αυγερινός

Γλαύκος (Πολίτης): Μαραντής, Μπόγρης Λ. 10(1), Μπαρδάκας 28, Τζερμπατζίδης, Σερέτης 7, Πανόπουλος 15(1), Ρουμελιώτης, Αργυρόπουλος, Καραλής 16(3).

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Μάντζιος 28(2), Ζώτος 6, Ραντιβόγεβιτς 11(1), Γκουντουβάς 10, Τσίρμπας 6(2), Χίντζιος, Πολύζος, Πετσίτης 1, Κουλουμπής, Βελώνης, Δάσκαλος.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 10/12)

Ιωάννινα ΣΚ-ΑΟ Αστέρας Τεμένης

ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου-ΑΕ Γλαύκος Εσπέρου

ΓΣ Γαργαλιάνων-Παναχαϊκή ΓΕ

ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΕΑ Προμηθέας 2014-Ιονιος ΑΣ

ΑΟ Αχαγιά 82-ΚΑΕ Παραμυθιάς

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΚΑΟΚ Παλαίμων 80-76

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΣΕ Δούκα 80-81

Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας-Ηλυσιακός ΑΟ 73-65

ΑΣ Πέρα-ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 72-78

ΑΕ Πικερμίου-Πανναξιακός ΑΟΚ 80-76

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου 5-2 12

2. Ηλυσιακός ΑΟ 5-1 11

3. ΑΕ Πικερμίου 5-1 11

4. Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας 4-3 11

5. Πανναξιακός ΑΟΚ 3-4 10

6. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 3-4 10

7. ΑΣΕ Δούκα 4-2 10

8. Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής 2-4 8

9. ΑΣ Πέρα 2-4 8

10. ΑΟ Αργοναύτης Ραφήνας 2-4 8

11. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 0-6 6

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΣΕ Δούκα 80-81

Δεκάλεπτα: 20-11, 48-34, 63-51, 80-81

Διαιτητές: Σάλτας, Βαλουξής, Καραπαπάς

Ίκαρος (Ιμπραημάκης): Μάρκου 11, Τσιμπιράκης 7(1), Τσολάκης 12(1), Κουλούρης 24(2), Ντούσιας 6, Παπαδόλιας 6, Καλαμπόγιας 8(2), Μπουντούρης 2, Μπόσκοβιτς 4, Δέδες, Κασιδάκης, Παυλόπουλος.

Δούκας (Γιαννακόπουλος): Κοψιάς 9, Καρούζος 15(2), Μαντζάκος 4, Σγουρός 5, Ζαβιτσάνος 10, Μουάτσος 2, Αραβαντινός 6(2), Γεραμάνης 7, Καραϊσκος 24, Μιχαλάκης.

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΚΑΟΚ Παλαίμων 80-76

Δεκάλεπτα: 18-20, 39-42, 53-63, 80-76

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Παπαδόπουλος Ν., Μύζικας

Αργοναύτης (Μποτής): Ομάρ 29(5), Άρχος 15(2), Δεκαβάλλας 6, Μάντακας 10(2), Συγγούνας 5(1), Γλυκόπουλος, Δολιανίτης, Καπένης, Καρέλλας, Νούτσος 6, Κούρταλης, Τσίρος 5.

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Χασά 17, Δαρμής 10(2), Πατουχέας 10(2), Ραντοσάβλιεβιτς 14, Κατσαβόπουλος 10(2), Κόρακας, Κολότσιος 6(2), Συνετός 9, Κρεμμύδας, Ογκπολογκού-Καραγεώργος.

ΑΕ Πικερμίου-Πανναξιακός ΑΟΚ 80-76

Δεκάλεπτα: 27-15, 47-40, 63-57, 80-76

Διαιτητές: Πλέγας, Μπολάνο, Πουλάκης

Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος): Γεωργούτσος 17, Ζακυνθινός 10(1), Κούσουλας , Ταφίλη 7(1), Παπαζήσης 12(2), Λιόντας 4, Τακίδης 6(1), Νάσσης, Τσόπης 3(1), Μπίγγος 2, Σταμάτης 17(4), Σβαρνάς 2.

Πανναξιακός (Καρατζάς): Καραλευθέρης 25(3), Ψαρόπουλος 6(1), Γκόντγουιν 5, Μάκαρης 15(1), Μάντιτς 14, Στοΐτσης, Αρτσάνος 5(1), Φλεριανός, Μαγγιώρος 6(1).

Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας-Ηλυσιακός ΑΟ 73-65

Δεκάλεπτα: 24-16, 42-33, 61-45, 73-65

Διαιτητές: Ψύχας, Αρτελάρης, Χρήστου

Ελευσίνα (Μαυρογιάννης): Στεργίου 19(4), Καπώνης 17(1), Γκουαλτιέρι 9(2), Κοντραφούρης 2, Καραμίντζος, Δούκας 2, Ντοσκορής , Πολιτόπουλος 6, Λιβανός 10, Χρυσός, Κοντούλης, Χαρουνί 6.

Ηλυσιακός (Ασημακόπουλος): Τσάτας 15(3), Φώτσης 13(1), Μπέμπης 14(4), Οικονομόπουλος 7(2), Κουτσοκώστας 5, Αρκουμάνης 2, Ογκμπέντε 2, Καππής 7, Αϊβαζίδης, Σταύρου, Νικολόπουλος.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 10/12)

ΑΣΕ Δούκα-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας

Ηλυσιακός ΑΟ-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας

ΚΑΟΚ Παλαίμων-ΑΣ Πέρα

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΕ Πικερμίου

Πανναξιακός ΑΟΚ-Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής

Ρεπό: Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 64-61

ΚΟ Χολαργού-ΓΣ Ηλιούπολης 91-88

ΑΟ Πεύκης-Ηράκλειο ΟΑΑ 74-64

ΓΣ Δάφνη Δαφνίου-ΓΕ Αγίων Αναργύρων 81-73

ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως-ΑΟΚ Χανιά 81-49

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΟΦ Πορφύρας 76-95

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 64-61

Δεκάλεπτα: 23-5, 36-25, 51-40, 64-61

Διαιτητές: Γερός, Διόλατζης, Στραγαλινός

Νίκη (Κατσούνης): Παπαδημητρίου 6, Πετρίδης 2, Βαφιάς, Αλεξόπουλος, Μαραγκίδης 12(2), Τρίχας 3, Δέλλιος 8(1), Θεοδοσίου 20(4), Κώτσης 11, Καρλής 2.

Ελευθερία (Σίμος): Δενδρινός 15(2), Λάμπρου 3, Κατσόγιαννης 12(1), Γιαμπάνης 3, Κολοφώτης, Δέλλιος, Νικολαΐδης 7, Ζενέλι 6, Κιούσης 1, Κρεμαστούλης 12(3), Μουστάκας, Κατσουρρί 2.

ΑΟ Πεύκης-Ηράκλειο ΟΑΑ 74-64

Δεκάλεπτα: 18-10, 35-25, 57-43, 74-64

Διαιτητές: Μπαβέλας, Βομπίρης, Γκαραβέλλος

Πεύκη (Παύλος): Νικολακόπουλος 24(6), Μιλούσης 7, Μερκούρης 8, Ιωάννου, Ζουρμπάκης 3(1), Λέζος 3, Παλουκάκος 9, Τσόπελας, Οουαντίτζο 16(3), Γεροκώστας, Σελούλης, Υφαντής 4.

Ηράκλειο (Πετράκης): Καστανιώτης , Κατσούρρι 22(3), Μάρης, Καμαρινός 10(2), Λεφής 6(1), Πέτρου 3, Σαρρής 4, Αναστασάκης 7(1), Πετράκης 5, Μαρτίνα 6(1), Δαγαλάκης 1.

ΚΟ Χολαργού-ΓΣ Ηλιούπολης 91-88

Δεκάλεπτα: 28-21, 45-49, 66-60, 91-88

Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Κουτίβης, Πετράκης Γεωρ.

Χολαργός (Θωμόπουλος): Ψημίτης 28(4), Γιαννουλάκης 15(3), Λουκάς 8, Ιωακειμίδης 15(2), Καλαντζή 17(1), Σφηκάκης, Τζελέπης 3(1), Κατωπόδης 5, Ραπτίδης.

Ηλιούπολη (Βλουτής): Μαντάς 10, Παπαδιονυσίου 31(6), Γιανναλέτσος 10, Ζανιδάκης 14(1), Σπανός 3(1), Πρόγκας, Χατζηκάλφας, Μπριασούλης 15(1), Παναγόπουλος 5(1).

ΓΣ Δάφνη Δαφνίου-ΓΕ Αγίων Αναργύρων 81-73

Δεκάλεπτα: 28-20, 47-44, 66-60, 81-73

Διαιτητές: Τζαγκατζής, Τζανετάκης, Κολίλας

Δάφνη (Στρατικόπουλος): Μιχαλόγλου 25(2), Στογιάνοβιτς, Δελίδης 17(4), Χίνης 10, Γιαννόπουλος, Μπέμπελος, Φραγκούλης 4(1), Μπένος 2, Παπαδόπουλος 16(1), Μανωλάτος 7,Μπήλιος, Παπανικολάου.

Άγιοι Ανάργυροι (Φασουλόπουλος): Αλεξανδρόπουλος 14(4), Κεφαλάς 18(2), Παπαδάκης 7(1), Γούνης 11(1), Μπέλμπας 18, Παυλίτινας, Ζουμαδάκης 3(1), Νέζης, Λαγός 2.

ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως-ΑΟΚ Χανιά 81-49

Δεκάλεπτα: 20-8, 37-20, 57-34, 81-49

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Αντ., Νικολιάς, Ζαφείρη

Ερμής (Γκαναβίας): Πέττας 2, Καβαλαράκης 9(1), Κόγκας 12(4), Τσιώκος , Παξινός 3, Παπανδρέου 18, Τσιπίδης 5, Σάκοτα 13(2), Ντολγκάν 7(1), Ραζής, Χατζόπουλος 4, Τσούπρος 2, Παπαπέτρος 6.

Χανιά (Παπανικολάου): Ψηλέας 5, Παπακωνσταντίνου 3, Ξετρίχης, Παπαβασιλείου 18(2), Ζαχαρόπουλος 7, Χάχαλος 2, Πόποβιτς 2, Κοντογιάννης 2, Ορφανός 10(2).

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΟΦ Πορφύρας 76-95

Δεκάλεπτα: 22-24, 40-48, 62-71, 76-95

Διαιτητές: Χρόνης, Αποστολόπουλος Χ., Κονταξάκης

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Σαξιώνης 25(3), Μανταλβάνος 12, Σαλούστρος-Σφανδός 4, Μπαρμπαρής 11(1), Λεκάκης 3(1), Μηλαθιανάκης 8(2), Τσιαμπάς 4, Σερεπισός, Κοσμίδης 7(2), Τσόλκας, Κιούκης 2, Κουτσούμπας.

Πορφύρας (Λειβάδης): Κυριακόπουλος 11(2), Ταγάρης 22(1), Κωνσταντίνου 1, Παπαγεωργίου 17(4), Καδηγιαννόπουλος 7(1), Βλασσόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 10(2), Συμεωνίδης 4, Μαγουλάς 21(2).

Βαθμολογία

1. ΚΟ Χολαργού 6-1 13

2. ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως 5-2 12

3. ΓΣ Ηλιούπολης 4-3 11

4. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 4-3 11

5. ΑΟ Πεύκης 5-2 11

6. ΑΟΦ Πορφύρας 4-3 11

7. ΓΣ Δάφνη Δαφνίου 4-2 10

8. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 3-4 10

9. ΑΟ Ένωση Ιλίου 2-4 8

10. Ηράκλειο ΟΑΑ 2-4 8

11. ΓΕ Αγίων Αναργύρων 1-5 7

12. ΑΟΚ Χανιά 0-7 7

*O AO Πεύκης έχει έναν μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 10/12)

ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

Ηράκλειο ΟΑΑ-ΚΟ Χολαργού

ΑΟ Πεύκης-ΓΣ Δάφνη Δαφνίου

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως

ΑΟΚ Χανιά-ΑΟ Ένωση Ιλίου

ΑΟΦ Πορφύρας-ΓΕ Αγίων Αναργύρων

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΑΣ Μελίκη-ΑΣ Καστοριάς 72-93

ΑΕ Λάρισας-Τιτάνες Παλαμά 54-65

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Τρίκαλα 59-63

Αετοί Βέροιας-Πιερικός Αρχέλαος 66-73

Κούπα Κιλκίς-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 78-64

ΓΣ Αλμυρού-Αργος Ορεστικό 86-46

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά 7-0 14

2. ΑΣ Καστοριάς 6-1 13

3. ΑΟ Τρίκαλα 5-2 12

4. Αετοί Βέροιας 5-2 12

5. Κου.Πα. Κιλκίς 4-3 11

6. Πιερικός Αρχέλαος 4-3 11

7. ΓΣ Αλμυρού 3-4 10

8. ΑΕ Λάρισας 3-4 10

9. Αργος Ορεστικό 2-5 9

10. Ολυμπιακός Βόλου 1-6 8

11. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 1-6 8

12. ΓΑΣ Μελίκη 1-6 8

Αναλυτικά οι αγώνες

Ολυμπιακός Βόλου-Τρίκαλα 59-63

Δεκάλεπτα: 8-19, 21-31, 47-38, 59-63

Δεκάλεπτα: Μαραμής, Κανελλίδης, Λυτροσυγκούνης

Ολυμπιακός Βόλου (Κοσμάτος): Μαλακόπουλος 8(1), Λογοδότης Π. 24(2), Παρασχάκης 2, Κωτσιόπουλος 2, Στεφόπουλος, Δελεντζές 22(1), Γιαννίκος 1, Σιανός.

ΑΟ Τρίκαλα (Κουρμέντζας): Ψύρρας 8(2), Σούλκο 3, Δέσπος 2, Μοσχόπουλος 1, Χάιδος 12(1), Ταμ Τζοελ 6, Γκαντιας 6, Λεπενιώτης 22(5), Ευαγγελακόπουλος 3(1).

Μελίκη-Καστοριά 72-93

Δεκάλεπτα: 15-21, 35-47, 51-75, 72-93

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Κολοκυθάς, Καραβάς

Μελίκη (Καραγιαννίδης): Μούμογλου 25, Πλεξίδας 30, Στακτάρης 9(2), Κυριάκου, Μαρμαρίδης 8(2), Ματράκας, Ντόβας Α., Ντόβας Κ.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Μπέγος 23(6), Τερσενίδης 11(1), Δατσιάδης 20, Χότζα 22, Παγανάς 2, Πιπερόπουλος 6(2), Κορομπίλιας 6, Δημητρόπουλος 3, Ντόντης, Μποζίνης, Φιλιππίδης, Κώτσης.

ΑΕ Λάρισας-Τιτάνες Παλαμά 54-65

Δεκάλεπτα: 15-17, 34-31, 50-50, 54-65

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Κασούμης, Δημούδης

Λάρισα (Γκανέτσας): Γκανέτσας 10, Γεωργάκης 10(2), Κρικώνης 6(1), Καραδήμος 16, Δελής 2, Νταής 3, Κοντογιάννης, Ζιάκας 7, Ζησούλης, Σιμόπουλος.

Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης): Τσούμας Σ. 23(3), Τσούμας Γ. 2, Σαριμπαλίδης Κ. 4, Λόλας 13, Αντωνίου 11(2), Σφακιανός 12(2), Σαριμπαλίδης Γ., Πανάγος.

Αετοί Βέροιας-Πιερικός Αρχέλαος 66-73

Δεκάλεπτα: 14-18, 26-30, 40-54, 66-73

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β., Αναστασιάδης Γ., Κούρογλου

Αετοί Βέροιας (Οκλαλιώτης): Δαχρέτζης 6, Κοχλιαρίδης 7(1), Σαχμπατιάν 15, Παπαδόπουλος 5(1), Νικάι 3(1), Γιαμπατζίδης, Ιωσηφίδης 12(2), Μητακίδης 1, Γάτσος 10(2), Γκάνας, Σαζακλίδης 7(1).

Πιερικός Αρχέλαος (Ευγενειάδης): Ροδόστογλου 20(3), Λιόλιος 19(3), Ράπτης 14, Καρκατσέλης 9(1), Γκογκίδης 6(2), Ιγγλέζος, Τσιόγκας 5(1),.

Κου.Πα. Κιλκίς-Εκπ. Φρυγανιώτη 78-64

Δεκάλεπτα: 16-16, 36-32, 58-47, 78-64

Διαιτητές: Λυγούρας, Χάνος, Γκαρτζονίκας

Κου.Πα. Κιλκίς (Θεοδωράκος): Θεοδωράκος 14(3), Παπαδόπουλος 22(3), Ακριτίδης 15, Μανδαλάκης 3(1), Μακούλης 7(1), Καρυπίδης 4, Ασιγκίδης 4, Πιπερτζής 7(1), Κολεσιώτης 2.

Εκπ. Φρυγανιώτη (Χατζηκυριακίδης): Τεπετίδης 15(3), Μεσκούρης 2, Μάρκου 3, Τσίγκας 12(1), Γιανναράς 14(3), Ταζόπουλος 6, Ζλάκιος 8(1), Καπλάνης, Κομματάς 2, Γρηγοριάδης 2.

Αλμυρός-Άργος Ορεστικό 86-46

Δεκάλεπτα: 19-13, 46-24, 71-33, 86-46

Διαιτητές: Γερακίνης, Πράττος, Πάνος

Αλμυρός (Ζαρονικόλας): Κοντοστάθης 10(2), Πολίτης 20(3), Παπούλιας 14, Αργύρης 5(1), Λάππας 10, Βαλαμούτης 7(1), Μυλωνάς 2, Ξηρομερίσιος 2, Κανατούλας 2, Πελεκούδας 9, Μαμούρας 5(1).

Άργος Ορεστικό (Κίτσιου): Δήμου 16(1), Σπυρόπουλος 4, Σαρρής 8(1), Μαλιούρας 11, Παράσχος 3(1), Φωτιάδης 3(1) Γιαμούζης, Στάιος 1, Γιαγκόπουλος.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 10/12)

Ολυμπιακός Βόλου-ΓΣ Αλμυρού

ΑΟ Τρίκαλα-ΑΕ Λάρισας

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκη

ΑΣ Καστοριάς-Κου.Πα. Κιλκίς

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Αετοί Βέροιας

Πιερικός Αρχέλαος-Αργος Ορεστικό

5ος όμιλος

Αποτελέσματα

Σταυρούπολη ΕΚ-Ρούπελ Σιδηροκάστρου 77-52

Ναύαρχος Βότσης-Ολυμπος ΕΚΕ 85-68

Ακαδημία Μουδανιών-ΓΑΣ Βασιλικών 57-88

Ιωνικός Ιωνίας-Εθνικός Λαγυνών 82-44

Αγία Βαρβάρα-ΠΣ Ευκαρπίας 75-61

Ασπίδα Ξάνθης-ΚΑΟ Χαλκιδικής 65-66

Βαθμολογία

1. ΚΑΟ Χαλκιδικής 7-0 14

2. ΓΑΣ Βασιλικών 6-1 13

3. Ιωνικός Ιωνίας 5-2 12

4. Ολυμπος ΕΚΕ 5-2 12

5. Σταυρούπολη ΕΚ 4-3 11

6. Ασπίδα Ξάνθης 3-4 10

7. Αγία Βαρβάρα 3-4 10

8. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 3-4 10

9. Ναύαρχος Βότσης 3-4 10

10. Εθνικός Λαγυνών 2-5 9

11. Ακαδημία Μουδανιών 1-6 8

12. ΠΣ Ευκαρπίας 0-7 7

Αναλυτικά οι αγώνες

Σταυρούπολη-Ρούπελ Σιδηροκάστρου 77-52

Δεκάλεπτα: 14-18, 37-30, 55-36, 77-52

Διαιτητές: Μπουγλός Ι., Τοπαλίδης, Αναστασιάδης Π.

Σταυρούπολη (Χριστοφορίδης): Φόρογλου 18(3), Κυλαντωνίδης Π. 6(1), Δασκαλόπουλος 11, Ταβλαρίδης 6(1), Τζαμπαζλής 7(1), Χατζημιχαηλίδης 1, Γκαβέζος 15(1), Φωτιάδης, Παπασάβογλου 5(1), Κυλαντωνίδης Χ.Σ. 6, Σαββίδης, Μαυρομιχάλης 2.

Ρούπελ (Κοκολιός): Δαμιανάκος 3(1), Δημητρακάς 4, Δαλαγκόζης 1, Φραγκούλης 7(1), Κάτος 15(2), Λόγυρος, Φελάνης, Κεμανετζής 8, Γκούτζιας 7, Σιδερίδης 7(1), Χριστοφορίδης, Τοπολίγκας.

Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιών-ΓΑΣ Βασιλικών 57-88

Δεκάλεπτα: 12-27, 21-59, 45-73, 57-88

Διαιτητές: Μπουγλός Π., Γιατρόπουλος, Κοντοστάθης

Μουδανιά (Κατσικάρης): Ζαχαρίας 6, Χαριστός 20(3), Δαλδογιάννης 4, Καλπαξίδης 10, Τσιριλάκης 10, Σαρχώσης, Ουζούνης, Μιροσάβιτς, Παναγιουλάκης 4(1), Σανγκαρέ, Λεκάι 3(1).

Βασιλικά (Παπαβασιλείου): Χαλάτσης 8(2), Αργυρίου, Αποστολίδης 9(1), Οικονόμου 9, Τσιάμης 10(2), Πασούδης 6, Θάνο 10, Ντισλής 27(6), Τζίμας 3, Σύρος 6, Λάτος.

Ναύαρχος Βότσης-Όλυμπος ΕΚΕ 85-68

Δεκάλεπτα: 18-21, 47-37, 66-50, 85-68

Διαιτητές: Σιταρίδης, Αθανασιάδης Αθ., Αθανασιάδης Βλ.

Ναύαρχος Βότσης (Κεσαπίδης): Τσαχτσίρας 15(1), Καζαμίας 7(1), Γιαννίκος 8(2), Επαμεινώνδας 19(3), Χατζηλάμπρου 18(4), Πουρλίδας 9, Πατεράκης 7, Φωτιάδης, Κασιάνος, Βενετίδης 2, Πεταλωτής.

Όλυμπος ΕΚΕ (Κοτανίδης): Ονάσογλου 17(3), Γκιφόπουλος 4, Νουκάρης 10(1), Πάντσιος 7(1), Γαλατσόπουλος 9, Κοκονέση 2, Γιαννουζάκος 5(1), Παπαδόπουλος 4, Μαυρίδης 7(1), Μίχος, Κυργάκης 3.

Ιωνικός Ιων.-Εθνικός Λαγυνών 82-44

Δεκάλεπτα: 25-5, 46-20, 60-32, 82-44

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Μιχέλη Ευ., Δώνης

Ιωνικός Ιωνίας (Γουλτίδης): Περιστεράκης 15(2), Αντωνιάδης 12(4), Βενετίδης 18(2), Λύτας 6, Ζωγράφος 5, Δημητριάδης 7, Μεσσηνιώτης, Σαρακατσάνος, Αχτσής 5(1), Παππά 12(4), Κοτζακιουλάφης 2.

Εθνικός Λαγυνών (Ροδάς): Γιώρτσιος 10(2), Σεφερίδης 9, Γαϊτάνης 8(2), Σαμαράς 5(1), Φωτιάδης Ι. 4, Φωτιάδης Η. 8, Ιατρίδης, Δημάκης , Χρηστίδης, Χατζηϊωάννης.

ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας-Ευκαρπία 75-61

Δεκάλεπτα: 19-19, 37-34, 57-47, 75-61

Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Καντζουρίδης, Γκαντίδης Θ.

ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας (Μυτικόπουλος): Βασιλόπουλος 5(1), Μαρκόπουλος 12, Πέπα 19(1), Πρασίνης 1, Αναγνώστου 2, Παπαδόπουλος, Πρεμέτης 4, Παπουτσής 3(1), Λαζαρίδης 8(1), Μπανάσας 11(1), Μπαλαμπουγιούκης Π. 10(3).

Ευκαρπία (Τσαντάκης): Ψευτογκάς 15(5), Μελίδης 4, Παπουτσής 4, Σανιώτης, Λίλης 6(2), Γαλάζιος, Κόκκινος 15(1), Τσιμερίκας 3(1), Βούκα 2, Μπαδιάς 10(1), Παπαϊωάννου, Αλαμάνος 2.

Ασπίδα Ξάνθης-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 65-66

Δεκάλεπτα: 12-14, 26-27, 44-48, 65-66

Διαιτητές: Καντερές, Τσαρδούλιας Τ., Ντόντης

Ασπίδα Ξάνθης (Κασαρτζίδης): Αγγελόπουλος 14, Στουρνάρας 12(1), Παυλάκης 8(1), Μπιλιούρης 15, Σαββουλίδης 8(2), Παπαϊωάννου 3(1), Κάλφας 2, Καρανικολίδης Δ., Καρανικολίδης Σ., Ρούμογλου 3(1), Παναγιωτόπουλος.

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Δεληγεώργης 21(1), Ζωγράφος 9(1), Κιατίπ 3(1), Γκιουζελίδης 16, Μπαλτζόπουλος 10(1), Νταρατάνας 1, Βέτσιος, Τύπος 6, Παναγιωτόπουλος, Διγενής.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 10/12)

Ακαδημία Μουδανιών-Ασπίδα Ξάνθης

ΓΑΣ Βασιλικών-Ναύαρχος Βότσης

Ολυμπος ΕΚΕ-Σταυρούπολη ΕΚ

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Αγία Βαρβάρα

ΠΣ Ευκαρπίας-Ιωνικός Ιωνίας

Εθνικός Λαγυνών-ΚΑΟ Χαλκιδικής

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.