Τετάρτη, 21 Φεβρουαρίου, 2024
spot_img
spot_img
spot_img

National League 1: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική (2-3/12)

Αποτελέσματα

1ος Όμιλος, 9η αγωνιστική

Σάββατο 2/12

Παγκράτι-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 59-70

Έσπερος-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 89-82

ΑΣΑ Αναγέννηση-Δάφνη 69-67 παρ.

Πρωτέας Βούλας-Πανελευσινιακός 64-46

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Π. Φάληρο 65-73

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-ΟΦΗ 63-74

Ρεπό: Αιγάλεω

2ος Όμιλος, 8η αγωνιστική

Σάββατο 2/12

ΝΕΟ Ληξουρίου-Εθνικός Λιβαδειάς 65-67

Νήαρ Ηστ-Βίκος Ιωαννίνων 75-50

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 82-69

Αίολος Αγυιάς Πατρών-Εθνικός ΟΦΠΦ 99-80

Γ.Σ. Σοφάδων -Τρίκαλα Basket 58-66

Ρεπό: Πανελλήνιος

3ος Όμιλος, 9η αγωνιστική

Σάββατο 2/12

Γέφυρα-Κομοτηνή 55-70

Φίλιππος Βέροιας-Αρετσού Καλαμαριάς 84-74

Πανσερραϊκός-ΚΑΟ Δράμας 74-59

Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ 64-54

Μακεδονικός-Ερμής Λαγκαδά 60-83

Κυριακή 3/12

18.00 Μαχητές Πεύκων Πειραματικού-Καβάλα

Ρεπό: ΧΑΝΘ

Αναλυτικά οι αγώνες

1ος Όμιλος

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-ΟΦΗ 63-74

Διαιτητές: Κονταράτος, Χρηστίδης, Τούσης

Δεκάλεπτα: 15-28, 27-41, 50-58, 63-74

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια (Ρουμελιώτης): Γκαβασιάδης 10, Χαρούνι 11, Λάκοβ 17 (1), Δενδρινός 8 (2), Στάθης 6, Παρασκευόπουλος 2, Κρανιάς 6 (1), Στεργίου 3 (1), Γκιγκαούρι.

ΟΦΗ (Ράλλης): Παππάς 22 (3), Πιλκούδης 22, Σταμπουλής 14, Τσερκιτσόγλου, Κασπίρης 4 (1), Μποχωρίδης 9 (2), Ζαφειρούδης 3 (1), Πρωτογεράκης.

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΑΟ Π. Φαλήρου 65-73

Διαιτητές: Σιδέρης, Ορφανός Ιορδ., Κιουλάφας

Δεκάλεπτα: 17-18, 42-46, 58-60, 65-73

ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Λαδικός): Χατζηνικόλας 5, Μανούσος 23, Παπανικολάου 3 (1), Κούτουλας 9 (1), Σκορδάς 10, Καράμπελας 11 (2), Μοίρας, Στασινόπουλος 4, Μιχαλάκης, Σκούρτης.

ΑΟ Π. Φαλήρου (Τερζής): Σωτηράκης 23, Χατζηκυριακίδης 15 (3), Κάπρης 2, Χαϊκάλης 8 (2), Σκόρδος 5, Καλιανιώτης 5, Βισνιέφκσι 7, Γκάτζο 6, Φιλίππου 2.

ΑΣΑ Αναγέννηση-Δάφνη: 69-67 παρ. (63-63 κ.α.)

Διαιτητές: Καρακάσης, Μακρόπουλος, Λιαρομμάτης

Δεκάλεπτα: 17-20, 35-35, 50-54, 63-63 κ.α. 69-67 παρ.

ΑΣΑ Αναγέννηση (Παπαδάκης): Βισέντιτς 28 (2), Ραζής 11 (2), Σπυριδάκης 4, Βερτούδος 2, Κριθινάκης 3 (1), Οικονομόπουλος 6 (2), Κουρέπης 10, Μητρόπαπας 5 (1).

Δάφνη (Ζαβός): Τζιβελέκας 13 (2), Καλδής 10 (1), Μουστόπουλος 19, Μέλιος 10, Γιαννίκος, Έξαρχος 8 (1), Ανδρεόπουλος 4, Γιούσι 3 (1).

Παγκράτι-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 59-70

Διαιτητές: Φραγκούλη, Χριστοδουλάκης, Ναστούλης

Δεκάλεπτα: 14-16, 23-35, 45-49, 59-70

Παγκράτι (Δάγλας): Γιαννόπουλος 11 (1), Γραμματίκας 7 (3), Ντιπτσής 4, Κώτσος 14 (3), Ντιαλό 10, Μπάρμπας 7, Λαμπρόπουλος, Καδράς 4, Εζέτζα 2, Παπαγεωργίου.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Μπάρτζος): Δρίτσας 6 (1), Κωνσταντινάκος 14 (4), Μάρτζος 20 (4), Κρητικός 11 (1), Βασιλακάκης 5, Καρακώστας 6, Πρόφκα 1, Χατζής, Τζίμης 5 (1), Μαλτέσιος 2.

Πρωτέας Βούλας-Πανελευσινιακός 64-46

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Αργυρούδης, Κούλης

Δεκάλεπτα: 21-18, 36-26, 45-34, 64-46

Πρωτέας Βούλας (Μιχελάκος): Τζώλος 3, Αλμπίγιανιτς 10, Παλαιοχωρίτης 8 (2), Πεφάνης 11 (1), Κυριλής 9 (1), Τσιουμπρής 8, Καραμαλέγοσ Η. 9 (2), Καραμαλέγκος Ι. 6 (1), Τουμαζάτος.

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Μακρής 9 (3), Ντακούλιας 13 (3), Ρεκουνιώτης 5, Νίκος, Σταμέλος 5, Παπαφλωράτος 11 (2), Μανιάς 3, Μαγιντόμπε, Κρασάκης, Μανωλάτος, Καραΐσκος.

Έσπερος Καλλιθέας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου: 89-82

Διαιτητές: Αναστασίου, Δελαγραμμάτικας, Αναστασόπουλος

Δεκάλεπτα: 26-21, 48-43, 62-65, 89-82

Έσπερος Καλλιθέας (Κωνσταντινίδης): Αδαμόπουλος 13, Γκαγκαλούδης 17 (1), Αβάρε 12 (3), Αγγελόπουλος 16 (2), Μαράκης 11 (1), Λάζαρης 13 (1), Λιούνης 3, Δήμου 2, Κολιός, Ράγκος 2.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Κουμπούρας): Φίλλιπας 11, Μαχαίρας 11, Καλλιακούδας 15 (2), Μαγκουνής 19 (2), Σωφρονάς 3, Παπαδημητρίου 10 (2), Οικονόμου 9 (1), Σαραντόπουλος Πουλυμενάκος 4, Ξανθόπουλος.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 9 αγώνες)

1) ΑΟ Δάφνης 16 663-631 32

2) Πανελευσινιακός 15 699-654 45

3) ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 14 696-633 66

4) Πρωτέας Βούλας 14 606-539 67

5) ΟΦΗ 14 609-566 43

6) ΑΟ Π. Φαλήρου 14 603-572 31

7) Αιγάλεω 13 654-619 35

8) Έσπερος Καλλιθέας 12 624-626 -2

9) ΑΣΑ Αναγέννηση 12 571-638 -67

10) ΕΦΑΟ Ζωγράφου 10 613-633 -20

11) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 10 573-637 -64

12) ΑΕ Νέας Κηφισιάς 9 555-575 -20

13) ΑΟ Παγκρατίου 9 592-731 -139

*Δάφνη, Πανελευσινιακός, Φανάρια Νάξου και Παγκράτι δεν έκαναν το ρεπό τους και έχουν έναν αγώνα περισσότερο.

H επόμενη αγωνιστική (10η, 9/12)

ΟΦΗ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια

ΑΟ Π. Φαλήρου-Έσπερος Καλλιθέας

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΣΑ Αναγέννηση

Δάφνη-Πρωτέας Βούλας

Πανελευσινιακός-Αιγάλεω

Ρεπό: Παγκράτι

2ος Όμιλος

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 82-69

Διαιτητές: Ευφραμίδης. Σιταρίδης, Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 21-15, 35-34, 52-51, 82-69

Νίκη Βόλου (Γκουγκουτούδης): Βλαχογιάννης 18, Κουτίνας 22 (2), Γυφτάκης 10 (2), Κωστούλας 2, Τάσσος 12, Βερτζάγιας 12 (1), Μισαηλίδης 2, Οικονομίδης 4, Βρεττάς, Σούκερας.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ιωαννίδης 23, Κλωναράς 6, Γρούδος 7 (1), Αναστασόπουλος 14 (2), Τσιμίδης 12, Σιπητάνος 2, Κατηρτζίδης 2, Ασλανίδης 3 (1).

Αίολος Αγυιάς Πατρών-Εθνικός ΟΦΠΦ 99-80

Διαιτητές: Φασόλης, Ασημακάκη, Μπακετέα

Δεκάλεπτα: 23-21, 56-47, 78-68, 99-80

Αίολος Αγυιάς Πατρών (Παπαδημητρίου): Παπαφωτίου 24 (4), Νιφόρας 18 (2), Χατζόπουλος 23, Κολσούζογλου 18, Θανόπουλος 8, Παπανδρεόπουλος 5, Καραπιπέρης, Αλαφοδήμος 3, Χριστόπουλος, Στόλλας.

Εθνικός ΟΦΠΦ (Χούμπαυλης): Μιχαήλ 11 (1), Ιωάννου 16, Σολωμός 6, Ντουζίδης 2, Γεωργοπαπαδάκος 8, Γκίκας 14, Θεοδωρίτσης 7 (1), Σιγάλας 4, Πολέμης 5 (1), Καραφαντής 2, Στρατόπουλος, Μπαζάκος 5.

Γ.Σ. Σοφάδων-Τρίκαλα Basket 58-66

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Κατωτικίδης, Κωνής

Δεκάλεπτα: 19-16, 33-32, 51-48, 58-66

ΓΣ Σοφάδων (Κακλαμάνος): Παππάς 18 (4), Καπετάκης 13 (1), Μακρής 5, Νικολής 2, Τριανταφύλλου 2, Δήμος 6, Μπουντούρης 4 (1), Αναστασόπουλος 4 (1), Κουτσιόγκουλος, Λαφτσίδης 4.

Τρίκαλα Basket (Φόρος): Βαβάτσικος 10, Τσιαβές 10 (1), Αναγνωστόπουλος 15, Νέσης 8, Μπουργάνος 14 (2), Μπαλόπουλος 4, Ουάμπα, Τζόκας, Πρέκας 2, Κολότσιος 2, Αργυρούλης 1.

Νήαρ Ηστ-Βίκος Ιωαννίνων 75-50

Διαιτητές: Αγγελής, Ασλανίδης, Κουκουλεκίδης Β.

Δεκάλεπτα: 18-15, 36-21, 48-36, 75-50

Νήαρ Ηστ (Καραμπάς): Καραχάλιος 15 (1), Δημητρίου 9, Ζήρος 10 (2), Κουπίδης 19 (4), Δέγλας 8 (1), Τηλιόπουλος 6 (2), Καρυστινός 6 (1), Ύμερι 1, Τσαφαράς 1, Καρασταμάτης, Σπανός,. Αούτερβάαλ.

Βίκος Ιωαννίνων (Διαμαντάκος): Τσιλούλης 5, Πάτρας 12, Ιγκρουτίνοβιτς 12 (1), Μαυρογιάννης 5 (1), Τάταρης 11, Βακουφτσής, Αναγνωστάκης 3 (1), Μόρας 2, Καϊκας.

ΝΕΟ Ληξουρίου-Εθνικός Λιβαδειάς 65-67

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Κανελόπουλος, Λιόνας

Δεκάλεπτα: 13-16, 36-30, 50-51, 65-67

ΝΕΟ Ληξουρίου (Καυκής): Ραϊσεβιτς 14 (1), Τσούκας 13 (1), Τρυφωνόπουλος 12, Μπακέας Γ. 3 (1), Ματσούκης 14 (3), Μπακέας Θ. 2, Μαρούλης 7, Λαμπρόπουλος, Μακαριάδης, Μανάκας.

Εθνικός Λιβαδειάς (Μάρκου): Μέξης 7, Δημητριάδης 18, Γαρμπής 14 (1), Καρακατσάνης 7 (1), Νταλλής 9 (2), Ματζιώρης 10 (2), Κόλλιας, Σιδέρης 2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 8 αγώνες)

1) Νήαρ Ηστ 14 584-501 83

2) Τρίκαλα Basket 13 476-415 61

3) Αίολος Αγυιάς Πατρών 13 553-510 43

4) Βίκος Ιωαννίνων 12 538-552 -14

5) ΝΕΟ Ληξουρίου 11 508-476 32

6) Εθνικός Λειβαδιάς 11 459-455 4

7) Νίκη Βόλου 11 552-553 -1

8) ΓΣ Σοφάδων 10 524-543 -19

9) Εθνικός Πειραιά 9 465-509 -44

10) Πανελλήνιος 8 489-535 -46

11) Πρωτέας Γρεβενών 8 466-565 -99

* Νήαρ Ηστ, Βίκος Ιωαννίνων και Νίκη Βόλου δεν έκαναν το ρεπό τους και έχουν έναν αγώνα περισσότερο.

H επόμενη αγωνιστική (9η, 9/12)

Βίκος Ιωαννίνων-Νίκη Βόλου

Πρωτέας Γρεβενών-ΝΕΟ Ληξουρίου

Εθνικός Πειραιά-Πανελλήνιος

Τρίκαλα Basket-Αίολος Αγυιάς

Εθνικός Λιβαδειάς-Γ.Σ Σοφάδων

Ρεπό: Νήαρ Ηστ

3ος Όμιλος

3ος Όμιλος, 9η αγωνιστική

Σάββατο 2/12

Γέφυρα-Κομοτηνή 55-70

Φίλιππος Βέροιας-Αρετσού Καλαμαριάς 84-74

Πανσερραϊκός-ΚΑΟ Δράμας 74-59

Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ 64-54

Μακεδονικός-Ερμής Λαγκαδά 60-83

Κυριακή 3/12

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων -Καβάλα 80-59

Ρεπό: ΧΑΝΘ

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων -Καβάλα 80-59

Διαιτητές: Ντούρας, Νέδογλου, Ράπτης

Δεκάλεπτα: 19-16, 36-39, 55-46, 80-59

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Γεροφώτης): Καλογιαννίδης 4, Φλιάτης 10, Νώτης 24, Αμπαράς 5 (1), Γαλανίδης 15 (2), Κιγμέτογλου 3, Χαραλαμπίδης 8 (1), Τσιμερίκας 2, Παπασάβογλου 6, Μισαηλίδης, Στρυβάκης, Τσαρτσάλης 3 (1).

ΕΚ Καβάλα (Δούκας): Κόλσον 4, Ιωαννίδης 4, Μουρατίδης 6, Σταυριανόπουλος, Απαζίδης 23 (4), Κεραμάρης, Πεχλιβανίδης 9 (2), Τραπεζάνογλου 2, Σταμούλης 2, Μουτίδης 9, Τσαλαπάτας, Βάνης.

Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ 64-54

Διαιτητές: Ξενικάκης, Παπαγεωργίου, Καντζουρίδης

Δεκάλεπτα: 14-13, 27-27, 43-42, 64-54

Λεύκιππος Ξάνθης (Ζαφειρούδης): Καλαμπάκας 7, Κατσαμούρης 26 (1), Παλλάκης 2, Μητρόπουλος 9, Μακαρατζής 4 (1), Γιάκουλας, Μπουτσακτσή 12, Βασαλάκης, Ζαβούρας, Κουρτίδης 4, Διαμαντής.

ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης): Πετανίδης 13, Τσιροπούλης, Κιόσια 8, Λουλούδης 3, Πατρίκης 8, Καλαποθαράκος 2, Λιοτόπουλος 16 (1), Μακαρατζής, Πούντος, Πασχαλίδης, Ζωϊδης 4, Μουτάφης.

Φίλιππος Βέροιας-Αρετσού Καλαμαριάς 84-74

Διαιτητές: Γερακίνης, Γεωργούλης, Κάννης

Δεκάλεπτα: 21-30, 44-39, 63-55, 84-74

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Ελευθεριάδης 29, Αποστολίδης 9 (3), Ξενιτίδης 16, Κάτζος 4, Κοτσανος 3, Καραγιώργος 7 (1), Μπένας 7, Μελαδιανός 2, Λάζαρης 3 (1), Δημαλής 4, Αμανατίδης,, Πολυμένης.

Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Σιδηρόπουλος 19, Θεοδοσιάδης, Βλάσιος 10 (2), Ρόπουτης 17 (2), Φλιώνης 5 (1), Καπόνης 12 (2), Κυφωνίδης 11 (1) Βλασσόπουλος, Παπανικολάου.

Photo: Filippos BC

Μακεδονικός-Ερμής Λαγκαδά 60-83

Διαιτητές: Εκίζογλου, Κοντογιάννης, Μιχέλης

Δεκάλεπτα: 16-11, 25-44, 44-60, 60-83

Μακεδονικός (Χατζούλης): Τσιρογιάννης 23 (1), Καραγιάννης 2, Ζεϊμπέκης 2, Ανδρέου 13, Τζιουβάρας, Ρουκουνάκης, Αγριόπουλος 6 (2), Καραγιώργος 6, Λαμπρόπουλος 2, Κακαλέτρης 4, Γκατζιούρας, Βακουφτσής 2.

Ερμής Λαγκαδά (Παρίτσης): Παπαδόπουλος Π. 9 (1), Γκέλιος 8, Λαζάρου 8 (1), Παπαδόπουλος Σ. 21 (2), Μάρουσιτς 6, Σουτζόπουλος 7 (1), Χρυσανθάκης 3 (1), Παπαμαργαρίτης 12 (3), Σμυρλής, Φυλάκης 3 (1), Ταζόπουλος 6, Μποτζώρης.

Γέφυρα-Κομοτηνή 55-70

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντόγκας, Γιαννούλης

Δεκάλεπτα: 20-18, 32-40, 44-53, 55-70

ΜΓΣ Γέφυρας (Κωστόπουλος): Χρυσόπουλος 7, Καλαϊτζίδης 10 (2), Φόρογλου 8 (2), Σιώπης 8, Τσιροπούλης 4, Μαλανδρής 13 (1), Ντίαθ 2, Δαριβιανάκης, Στράτος, Παππάς 2, Πολυμένης 1.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σιγκούνας 12, Αρχιμανδρίτης 10 (1), Χωματάς 6 (2), Χριστοδούλου, Περρής 5 (1), Αβδάλας 17 (3), Μπίλιος, Δρέλλας 5(1), Φιλοξενίδης 11(3), Κάλτσος 2, Κάφφκε 2, Χριστοφορίδης.

Πανσερραϊκός-ΚΑΟ Δράμας 74-59

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Δέλλας, Αθανασιάδης Αθ.

Δεκάλεπτα: 22-16, 35-31, 56-46, 74-59

Πανσερραϊκός (Κακιούζης): Κεραμάρης 2, Μήνου 9(1), Τσακαλέρης 7(1), Ντίνος 28 (4), Γεωργιανός 3, Κουτουξίδης 15, Μανούσος 10, Πεχλιβάνης, Ντονές, Γεωργιάδης.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μαραβέγιας 9 (2), Ρουμπιέρα 26 (3), Γρίψιος 7 (1), Μπέσσας 2, Γεωργίου 3, Μπρουκς, Γεωργιάδης, Παπαπασχάλης 3 (1), Καραϊσκάκης 9 (2).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 9 αγώνες)

1) ΔΕΚΑ 16 713-651 62

2) Φίλιππος Βέροιας 16 663-640 23

3) ΧΑΝΘ 15 638-501 137

4) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 14 662-628 34

5) Ερμής Λαγκαδά 14 631-602 29

6) ΓΑΣ Κομοτηνή 13 558-544 14

7) Λεύκιππος Ξάνθης 11 522-524 -2

8) ΜΓΣ Γέφυρας 11 529-540 -11

9) Πανσερραϊκός 11 522-556 -34

10) Μακεδονικός 11 524-588 -64

11) ΕΚ Καβάλας 11 523-596 -73

12) ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 10 514-573 -59

13) ΚΑΟ Δράμας 9 526-582 -56

*ΔΕΚΑ, Φίλιππος Βέροιας, Μαχητές Πειραματικό Πεύκων και Ερμής Λαγκαδά δεν έκαναν το ρεπό τους και έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

H επόμενη αγωνιστική (10η, 9/12)

Γέφυρα-Αρετσού Καλαμαριάς

Καβάλα-Φίλιππος Βέροιας

ΓΑΣ Κομοτηνής-Πανσερραϊκός

ΚΑΟ Δράμας-Λεύκιππος Ξάνθης

ΔΕΚΑ-Μακεδονικός

Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ

Ρεπό: Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.