Παρασκευή, 14 Ιουνίου, 2024

Μπαράζ Γ Εθνικής: Έκλεισε με ήττα τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο ΠΑΣ Αμβρακικός

Στο Αγρίνιο ταξίδεψε σήμερα Κυριακή 26 Μαΐου ο ΠΑΣ Αμβρακικός για να αντιμετωπίσει τον Παναγρινιακό για την 6η και προτελευταία αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος του 3ου Ομίλου των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στη Γ Εθνική, χωρίς άγχος έχοντας ήδη εξασφαλίσει και μαθηματικά την άνοδο.

Ως προς το αγωνιστικό μέρος, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 29’ με τον Μήλιο για το 1-0, αλλά ο Μπαρλαγιάννης βρήκε δίχτυα για τον Αμβρακικό για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Παναγρινιακός πήρε κεφάλι στο σκορ στο 54’ με τον Κοσμά να γράφει το 2-1, ενώ δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι βρήκαν και τρίτο τέρμα με τον Τουρλίδα για το 3-1. Ο Βασίλας μείωσε για τους φιλοξενούμενους στο 89’ για το τελικό 3-2.

Με το παιχνίδι αυτό ο Αμβρακικός τελειώνει σήμερα τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις, αφού έχει ρεπό την τελευταία αγωνιστική, με ήττα βέβαια αλλά έχοντας εξασφαλίσει την άνοδο στη Γ Εθνική.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΠΡΑΝΤΑΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΧΑΙΑΣ

ΒΟΗΘΟΙ: ΓΑΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΧΑΙΑΣ – ΜΠΑΛΑΡΟΥΤΣΟΣ ΠΑΥΛΟΣ ΑΧΑΙΑΣ