Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 29 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Ωρωπού ο αγώνας της 24ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στην γηπεδούχο Δόξα Ωρωπού και τον φιλοξενούμενο Θρίαμβο Λούρου, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το τρίποντο της αγωνιστικής με τελικό σκορ 2-1.

Η Δόξα μπήκε πιο καλά στον αγωνιστικό χώρο και με σουτ του Μπαλαδήμα παίρνει κεφάλι στο σκορ (1-0) όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Θρίαμβος Λούρου ισοφάρισε το ματς στο 78’  με γκολ του Παππά Σ. διαμορφώνοντας το 1-1 αλλά με τον Μπαλαδήμα να προσθέτει άλλο ένα γκολ για τους γηπεδούχους διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 και δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής: Φραγκούλης Π.

Βοηθοί: Κέφης Γ. – Λαϊνάς Χ.

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ (Τζίμας-Γκλιάτης): Παπιγκιώτης, Κροκίδας, Σπυράκος, Καλαμπούκης, Μπαλαδήμας, Σπυράκος Σ., Λυγκούρης, Ορφανός, Λεκάνης, Δρόσος, Diaw.

• Αναπλ/κοι: Μπεζάτι, Λαμκάϊ, Ναστούλης, Δάσκαλος, Χαλκίδης, Μπουσούνης.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ (Ναστούλης): Μπακόλας, Τσίρος, Κατσιγιάννης, Δήμας, Πάνου, Κούσης, Γεωργίου, Κόκκαλης, Σουρδής, Κολιός, Ζάκκας.

• Αναπλ/κοι: Παππάς, Ιορδανίδης, Τζιόκα, Σκάρπος, Μαντούσης, Κάππας, Στούπας.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.