Με καθυστέρηση ξεκίνησε το ματς στο Λούρο ανάμεσα στον Θρίαμβο Λούρου και τον ΠΑΣ Αμβρακικό για την 1η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας λόγω της κακοκαιρίας που επικρατεί στην περιοχή.

Μόλις στο 6΄ο Αμβρακικός άνοιξε το σκορ με τον Καλογερή για το 0-1, με τον Θρίαμβο να φέρνει το ματς στα ίσα λίγο πριν την ανάπαυλα με τον Λάππα για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της πρώτης αγωνιστικής. Ο Αμβρακικός έχασε ευκαιρία να πάρει το ματς με κεφαλιά το Βέκιου να σταματάει στο δοκάρι του Μήτσιου.

Διαιτητής: ΖΙΩΓΑΣ Α.

Βοηθοί: ΖΙΩΓΑΣ ΑΛ. – ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑΣ Ν.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(Κολιός):ΜΗΤΣΙΟΣ, ΛΑΚΚΑΣ, ΜΑΡΓΩΝΗΣ, ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΚΟΛΛΙΝΣ, ΚΟΥΣΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΛΑΠΠΑΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ, ΣΑΚΚΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΣΟΥΡΔΗΣ, ΚΟΛΙΟΣ Γ., ΚΟΛΙΟΣ Γ., ΚΟΛΙΟΣ Θ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ (Κονιδάρης-Χαντζάρας):ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ Θ., ΜΠΟΥΖΙ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Λ., ΒΛΑΧΟΣ, ΒΡΕΤΤΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ Γ., ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ, ΧΑΙΔΑΚΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΣΑΜΑΡΗΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΝΤΕΛΗΣ, ΒΕΚΙΟΣ.