Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Μοιράστηκαν βαθμούς στην αυλαία Θρίαμβος Λούρου και Ερμής Καναλίου

Στο γήπεδο Λούρου συναντήθηκαν σήμερα Κυριακή 14/4 Θρίαμβος Λούρου και Ερμής Καναλίου, στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής των play off της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Ένα διαδικαστικό ματς και για τις δυο ομάδες χωρίς βαθμολογική αξία, αφού ήδη από τον προηγούμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ Αμβρακικός είχε αναδειχθεί και μαθηματικά πρωταθλητής, που τελείωσε ισόπαλο με σκορ 2-2.

Ως προς το αγωνιστικό μέρος, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18΄ με τον Σούρδη για το 1-0, με τον Ερμή να απαντάει στο 29’ με τον Τσάλα για το 1-1. Στο 34’ ο Λούρος πήρε κεφάλι στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λάκκα για το 2-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Τσάλα με δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 60’ να διαμορφώνει το 2-2. Στο 80’ ο Ερμής έμεινε με 10 παίχτες με τον Νταλιάρδα να βλέπει την κόκκινη κάρτα του διαιτητή Κατσαμπίρη. Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν τα δέκα λεπτά που απέμειναν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα, για το τελικό 2-2.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.
Βοηθοί: ΚΩΤΣΗΣ Θ. – ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑΣ Ν.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(Γιώργος Γιάννος): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΛΑΚΚΑΣ, ΚΑΚΙΩΝΗΣ, ΝΤΑΒΑΝΟΣ, ΧΕΜΠΕΓΙΑ, ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ, ΣΟΥΡΔΗΣ, ΔΗΜΑΣ, ΒΑΡΣΑΜΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΡΙΖΟΣ.

ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ(Άγγελος Μπέκας): ΚΑΠΠΑΣ, ΑΡΓΥΡΗΣ, ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ, ΓΟΥΛΑΣ, ΤΑΤΣΗΣ, ΣΑΚΚΑΣ, ΤΣΑΛΑ, ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ, ΡΑΠΤΗΣ.