Μοιράστηκαν βαθμούς Απόλλων και Θρίαμβος

Απόλλων Πάργας vs Θρίαμβος Λούρου 1-1

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 06/04/19 και ώρα 16:00 στο γήπεδο Μεσοποτάμου ο αγώνας της 29ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Απόλλωνα Πάργας και τον φιλοξενούμενο Θρίαμβο Λούρου, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της αγωνιστικής με τελικό σκορ 1-1.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι του πρώτου ημιχρόνου και οι δυο ομάδες δεν είχαν κάποια καλή φάση αλλά και με τον αγώνα να είναι ισορροπημένος και από τις δυο πλευρές έως το 37΄ όπου για την Πάργα υπήρξε ένα καλό σουτ του Kachan De Freitas so αλλά με τον Βαρέλη να μπλοκάρει εύκολα. Στο 39΄ο Γκολάκος απαντάει για τον Λούρο αλλά με τον Σκάρπο να κρατάει το 0-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο σκηνικό αλλά με τον Θρίαμβο να παίρνει κεφάλι στο σκορ με γκολ του Γκολάκου, 0-1 στο 56΄. Στο 70΄ο Παππάς έφερε το ματς στα ίσα, διαμορφώνοντας το 1-1, όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Η.

ΒΟΗΘΟΙ: ΣΙΣΚΑΣ Σ. – ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑΣ Ν.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ (ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ): ΣΚΑΡΠΟΣ, ΤΣΟΥΜΑΛΗΣ (GOGA 31΄), ΜΠΟΥΡΝΑΣ, ΜΑΡΚΟΣ, ΜΑΡΚΟ, BOJANG, ΠΑΠΠΑΣ (ΠΑΠΠΑΣ Δ. 75΄), ΓΚΙΓΚΙΖΓΙΑΝ (ΚΑΛΑΙ 71΄), ΣΙΔΕΡΗΣ, ΜΗΛΙΩΝΗΣ (ΤΟΡΕ 57΄), KACHAN DE FREITAS SO.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ (ΣΙΑΦΑΚΑΣ): ΒΑΡΕΛΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΜΑΡΓΕΤΗΣ, ΜΠΑΚΑΣ, ΓΟΓΟΛΟΣ (ΠΑΝΟΥ 46΄), ΜΑΝΙΩΤΗΣ, ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΖΑΚΚΑΣ (ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ 65΄), ΣΙΔΕΡΗΣ, ΝΤΑΛΑΚΑΣ (ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ 80΄), ΚΟΛΙΟΣ (ΔΗΜΑΣ 65΄).