Ισόπαλοι με τελικό σκορ 1-1 αναδείχθηκαν σήμερα στο γήπεδο Καναλίου Ερμής Καναλίου και Ηρακλής Αγίου Γεωργίου στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 22’ με τον Έξαρχο Ν. σε 1-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Γεωργουσόπουλος έκανε το 1-1 μετά από εκτέλεση φάουλ του Παλάντζα έξω από την μεγάλη περιοχή, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 80’ με τον Χουλιάρα. Ο Ερμής πίεσε να πάρει τη νίκη και είχε ευκαιρίες, τις οποίες δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει για το τελικό 1-1.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

Βοηθοί: ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ. – ΖΙΩΓΑΣ ΑΛ.

ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ(Βέρμπης): ΤΥΡΕΚΟΓΛΟΥ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ(84’ ΚΑΤΣΑΝΟΣ)ΜΠΑΚΟΛΑΣ, ΒΡΥΩΝΗΣ, ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΟΥΚΑΝΟΣ(46’ ΣΥΓΚΟΥΝΑΣ), ΤΑΠΡΑΝΤΖΗΣ (40’ ΤΣΑΛΑ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΖΙΩΓΚΑΣ, ΚΑΝΤΖΙΩΤΗΣ(55’ ΓΕΩΡΓΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ: ΡΙΖΟΣ Α., ΜΑΡΚΟΥ, ΡΙΖΟΣ Β.,ΜΠΑΣΙΑΚΟΣ, ΖΑΒΑΛΗΣ Κ., ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ, ΠΑΝΟΣ(60’ ΓΑΤΣΕΝΟΣ), ΕΞΑΡΧΟΣ Ι., ΖΑΒΑΛΗΣ Ι., ΕΞΑΡΧΟΣ Ν.(90’ ΝΤΟΥΒΑΛΗΣ), ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ(75’ ΡΙΖΟΣ Α.)