Μεγάλο τρίποντο για τον Α.Ο Καρυάς κόντρα στον Εθνικό Φιλιππιάδας

ΑΟ Καρυάς VS Εθνικός Φιλιππιάδας 5-2

Μεγάλο νίκη για τον ΑΟ Καρυάς σήμερα Σάββατο 6 Απριλίου αφού επικράτησε στο γήπεδο Σφακιωτών στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας του Εθνικού Φιλιππιάδας με τελικό σκορ 5-2.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό όταν ο Θεράπος ύστερα από παράλληλη με τρίπλα του Χότζα έκανε το 1-0. Η ομάδα του Ανδριανού Παπαδήμα έφτασε γρήγορα στην ισοφάριση, αφού μόλις στο 8΄ο  Κακάβας σκόραρε για το 1-1, αλλά  στο 25΄ ο Σκέμπι έδωσε πάλι προβάδισμα στην ομάδα του, διαμορφώνοντας  το 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 63΄ ο Χότζας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 και στο 68΄ ο Σκέμπι με πέναλτι έκανε το 4-1. Στο 79΄ ο Τσίρος μείωσε σε 4-2 για τους φιλοξενούμενους, με τον Καλογερή στο 92’ να διαμορφώνει  το τελικό 5-2.

Διαιτητής: ΜΠΑΙΛΗΣ Ν.

Βοηθοί: ΛΥΤΡΑΣ Ν. – ΠΑΠΠΑΣ Δ.

ΑΟ ΚΑΡΥΑΣ ( Φερεντίνος): ΚΑΤΑΓΗΣ, ΘΕΡΑΠΟΣ (88′ ΜΠΕΪΝΑΣ), ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ (58′ ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΖΗΣ), ΡΕΚΑΤΣΙΝΑΣ, ΠΟΛΙΤΗΣ, ΔΡΑΓΟΥΤΑΣ, PEREZ MORALES, ΚΤΕΝΑΣ, ΣΚΕΜΠΙ, ΧΟΤΖΑΣ (79’ ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ), ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ ( Παπαδήμας): ΛΑΖΑΡΟΥ, ΛΑΪΝΑΣ, XHELILAJ (46΄ ΚΑΛΠΑΚΟΥΛΑΣ), ΚΑΚΑΒΑΣ, ΛΑΚΚΑΣ, ΔΕΡΒΙΛΗΣ, ΤΣΙΡΟΣ, CJAPI(66΄ ΣΙΩΡΟΣ), ΜΗΤΣΟΣ, ΝΙΚΟΥ, ΞΥΛΟΓΙΑΝΝΗΣ.