Μεγάλο διπλό που τον κατατάσσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, πήρε σήμερα Σάββατο 27/11 ο Θρίαμβος Λούρου που επικράτησε στο γήπεδο Αγιάς του τοπικού Αετού Αγιάς με 1-2, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας.

Μέσα σε μια δύσκολη έδρα οι παίχτες του Μάκη Δήμα προηγήθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο με τη χρυσή αλλαγή του Μπόμπορη που τους έδωσε προβάδισμα 0-1, με τους γηπεδούχους να αντιδρούν και να φέρνουν το ματς στα ίσα(1-1) με τον Τζίμα Ι. και με τον Γκολάκου στις καθυστερήσεις να λυτρώνει την ομάδα του και να βρίσκει δίχτυα για το τελικό 1-2.

Διαιτητής: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ.
Βοηθοί: ΚΕΦΗΣ Γ. – ΡΟΥΣΟΣ Ν.

ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ(Τζίμας): ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΓΚΟΥΛΙΟΥΜΗΣ, ΚΟΣΥΦΑΡΙΝΗΣ, ΤΖΙΜΑΣ Θ., ΦΙΛΙΟΣ, ΤΖΙΜΑΣ Ι., ΛΑΜΠΡΟΥ, ΠΑΝΤΟΣ(55’ ΒΕΚΙΟΣ), ΖΗΣΗΣ(86’ ΓΚΟΓΚΟΣ), ΝΤΟΚΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ Σ.(61’ ΠΑΠΠΑΣ Θ.)

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(Δήμας): ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ, ΠΡΕΝΤΖΑΣ, ΔΑΣΚΑΛΟΣ(88’ ΕΛΙΑΣ), ΔΗΜΑΣ, ΓΚΙΝΗ, ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ(46’ ΓΟΓΟΛΟΣ), ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΚΟΥΣΗΣ, ΛΑΠΠΑΣ(90’ ΣΙΩΡΟΣ), ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΖΑΚΚΑΣ(46’ ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ).