Στο Δημοτικό Στάδιο Αμφιλοχίας ταξίδεψε σήμερα Τετάρτη 25 Μαΐου ο Απόλλων Πάργας για να αντιμετωπίσει την γηπεδούχο Αναγέννηση Στάνου στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου των αγώνων μπαράζ της Γ Εθνικής, με στόχο ένα ακόμη τρίποντο.

Οι παίχτες του Λευτέρη Βέρμπη αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, δε το έβαλαν κάτω και με ψυχή και θέληση έκαναν την ανατροπή και έφτασαν στην νίκη με τελικό σκορ 1-4.

Ως προς το αγωνιστικό μέρος, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 30’ με πλασέ του Τσιούνη μετά από ασίστ του Γώγα, για το 1-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Πάργα αντέστρεψε το εις βάρος της σκορ με ένα καταπληκτικό δεύτερο ημίχρονο πετυχαίνοντας 4 τέρματα. Έφτασε στο 1-1 στο 57’ με αυτογκόλ του Γώγα μετά από φάουλ του Βασιλείου και στο 60’ διαμόρφωσε το 1-2 με γκολ του Τουρμούσογλου. Ο Απόλλων δε σταμάτησε εκεί. Ο Γεωργάκης με πλασέ στο 78′ μετά από ασίστ του Τουρμούσογλου βρήκε δίχτυα για το 1-3 και την τελική πινελιά έβαλε ο Γκόλιας στο 81′ μετά από λάθος του τερματοφύλακα για το τελικό 1-4.

Διαιτητής: ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΧΑΪΑΣ

Βοηθοί: ΓΑΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΧΑΪΑΣ -ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΙΑ ΑΧΑΪΑΣ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ(Νίκος Μιμηγιάννης): ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ, ΠΑΓΩΝΗΣ, ΚΑΡΑΛΗΣ, ΜΠΑΚΑΔΗΜΑΣ, ΨΗΛΟΣ, ΝΙΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ, ΚΑΒΑΛΑΡΗΣ, ΑΓΓΕΛΗΣ, ΓΩΓΑ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ, ΤΖΑΜΑΛΗΣ, ΣΑΛΜΑΣ, ΛΑΣΠΙΤΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΡΗΣ, ΔΡΑΚΟΣ, ΜΑΚΡΥΠΙΔΗΣ, ΚΑΤΣΙΚΗΣ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ(Λευτέρης Βέρμπης):ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΠΑΚΟΣ, ΚΥΡΓΙΟΣ, ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΤΟΥΡΜΟΥΣΟΓΛΟΥ, ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΜΑΡΚΟΣ, ΣΑΙΝΤΙ, ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ, ΚΑΡΔΑΝΗΣ, ΓΚΟΛΙΑΣ, ΜΠΕΛΛΟΣ.