Μεγάλη βαθμολογικής αξίας νίκη για Ωρωπό κόντρα σε Οδυσσέα Νυδριού

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Ωρωπού το παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, ανάμεσα στην γηπεδούχο ομάδα της Δόξας Ωρωπού και τον Οδυσσέα Νυδριού, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 1-0.

Οι παίχτες του Παπαδιώτη πάτησαν από νωρίς καλά στον αγωνιστικό χώρο και είχαν πολύ καλή κυκλοφορία και αρκετές χαμένες φάσεις αφού ήταν φανερό ότι ήθελαν πολύ το ματς που ήταν ιδιαίτερης βαθμολογικής αξίας για αυτούς.

Οι γηπεδούχοι στο 35’ έχασαν την πρώτη καλή ευκαιρία του παιχνιδιού με τον Λεκάνη να χάνει τετ α τετ και να μην μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Σκιαδά, σε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις που τελείωσε 0-0.

Στην επανάληψη το παιχνίδι πήρε μια άγρια ομορφιά και με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να βρουν δίχτυα. Στο 52’ μια ωραία σέντρα του Κτενά με τον Χατζή να μην μπορεί να πιάσει την κεφαλιά. Στο 53’ σουτ του Αποστόλου με τον Σκιαδά να αποκρούει νευρικά σε κόρνερ. Στο 58’ επιτεύχθηκε το τέρμα που έκρινε το ματς, μετά από κεφαλιά ασίστ του Μπαλάφα στην μικρή περιοχή, ο Μαντούσης με ένα πολύ ωραίο γκολ με ανάποδο ψαλίδι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σκιαδά για το 1-0. Στο 60’ το Νυδρί απείλησε με ωραίο σουτ του Ζace με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ. Στο 65’ ο Ωρωπός έφτασε κοντά στο 2-0, όταν ο Τσαλοκώστας με πλάγιο σουτ έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ και στο 85’ σουτ του Αποστόλου με τον Σκιαδά να κρατάει το 1-0, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Κ. – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ(Παπαδιώτης): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΛΥΓΚΟΥΡΗΣ, ΓΚΑΝΑΡΑΣ, ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΤΣΑΛΟΚΩΣΤΑΣ Α.(89’ ΚΡΟΚΙΔΑΣ), ΜΑΝΤΟΥΣΗΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΛΕΚΑΝΗΣ.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ(Βλασσόπουλος):ΣΚΙΑΔΑΣ, ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ(89’ ΚΟΥΒΑΤΣΗΣ), ΝΑΖΕΡΑΙ(46’ ΜΑΚΡΥΜΑΝΩΛΗΣ), ΚΑΤΑΓΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ(61’ ΘΕΙΑΚΟΣ), ΚΤΕΝΑΣ(77’ ΖΟΥΡΙΔΑΚΗΣ), ΜΟΥΡΕΧΙΔΗΣ, ΜΟΝΟΛΙΘΟΣ, ZACE, ΧΑΤΖΗΣ.