Μεγάλη νίκη της Σαμψούντας κόντρα στον Πανλευκάδιο

ΑΕΝ Σαμψούντας vs Πανλευκάδιος 2-1

Μεγάλης βαθμολογικής αξίας νίκη πέτυχε σήμερα Σάββατο 2 Μαρτίου η ΑΕΝ Σαμψούντας στην έδρα της αφού επικράτησε του Πανλευκάδιου στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με σκορ 2-1.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο για τις δυο ομάδες χωρίς κλασικές ευκαιρίες. Στην επανάληψη ο Μπρούβας διαμόρφωσε το 1-0 για τους γηπεδούχους, με τον τερματοφύλακα του Πανλευκάδιου να εκτελεί εύστοχα πέναλτι φέρνοντας το ματς στα ίσα(1-1). Στο 86’ ο Μουτσάι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λιάσκου γράφοντας το τελικό 2-1 και δίνοντας τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

Βοηθοί: ΛΥΤΡΑΣ Ν. – ΡΑΠΤΗΣ Χ.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ(Μπρούβας):ΚΙΟΣΓΙΑ, ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΜΙΝΟΣ, ΜΑΝΕ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΜΟΥΤΣΑΙ, ΤΣΟΚΑΣ, ΚΟΝΑΚΗΣ(75’ ΜΠΑΛΑΚΕΡΑΣ), ΚΑΡΑΚΗΣ, ΠΙΝΤΕΡΙ(46’ HYRIA).

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ(Κατηφόρης): ΛΙΑΣΚΟΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Χ., ΚΟΛΑΓΚΙ, ΚΟΝΙΔΑΡΗΣ, ΚΟΥΜΠΗΣ, ΤΖΟΛΟΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Χ., ΘΕΙΑΚΟΣ(85’ ΛΙΟΝΤΗΣ), ΚΑΡΕΛΗΣ, ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ(65’ ΑΡΓΥΡΟΣ), ΓΑΖΗΣ(75’ ΟΡΦΑΝΟΣ).

error: Content is protected !!