Τον ΟΦΑΜ υποδέχτηκε σήμερα Μεγάλη Τετάρτη 28 Απριλίου και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας ‘’Πλάτων Γρηγόρης’’ ο Τηλυκράτης στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Γ’ Εθνικής (5ος Όμιλος) και πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 3-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ επιθετικοί στο 1ο μέρος και στο 23’ έχασαν διπλή ευκαιρία με τον Τσελάι και τον Περιστέρη να μην μπορούν να νικήσουν τον Σκάρπο. Στο 28’ ο Περιστέρης κέρδισε πέναλτι με τον Φέτση να εκτελεί και να βρίσκει δίχτυα για το 1-0. Στο 39’ πλασέ του Γραμματικόπουλου βρήκε το δοκάρι, ενώ στο 44’ ο ίδιος παίχτης σκόραρε για το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη στο 49’ νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Βακράκο από πλάγια θέση να μην μπορεί να κερδίσει τον τερματοφύλακα του ΟΦΑΜ, κάτι όμως που κάνει στο 56’ γράφοντας το τελικό 3-0.

Διαιτητής: ΚΑΖΑΝΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

Βοηθοί: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

Τηλυκράτης Λευκάδας (Νταλακούρας): ΛΕΤΣΟ, ΜΠΑΡΟΥΤΑΣ, ΝΤΟΒΑΣ, ΚΟΥΣΑΣ, CELAJ, ΜΑΝΑΚΗΣΑΣ, ΒΑΚΡΑΚΟΣ, ΦΕΤΣΗΣ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ, ΚΥΠΑΡΙΣΣΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ.

ΟΦΑΜ( Σιδερόπουλος): ΣΚΑΡΠΟΣ, ΤABAKU, ΚΑΤΕΛΟΥΖΟΣ, ΓΡΑΙΚΟΣ Κ., ΒΛΑΧΟΣ,ΖΩΧΙΟΣ,  ΣΚΟΛΑΡΙΚΗΣ, ΣΠΙΝΟΥΛΑΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΓΡΑΙΚΟΣ Ι., ΓΩΝΙΑΔΗΣ, ΓΡΑΙΚΟΣ Γ