Μεγάλη νίκη του Πανλευκάδιου κόντρα στον Θρίαμβο Λούρου

Ένα ματς με πολλές ανατροπές στο σκορ και όμορφο ποδόσφαιρο πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2019 στο γήπεδο Σφακιωτών ανάμεσα στον Πανλευκάδιο και τον Θρίαμβο Λούρου, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με τελικό σκορ 3-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15’ 1-0 με τον Κολοβό, με τον Θειακό στο 20’ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Ο Σιδέρης στο 25’ διαμόρφωσε το 2-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 65΄με τον Νταλάκα να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι και να χάνει τη μεγαλύτερη ευκαιρία για την ισοφάριση. Ο Σιδέρης όμως ξαναχτύπησε και έφερε το ματς στα ίσα (2-2). Οι γηπεδούχοι πήραν μια μεγάλη νίκη όμως με γκολ του Αργυρού στο 93’.Μετά την νίκη του ΠΑΣ Πρέβεζα μέσα στο Νυδρί και την ήττα αυτή του Θρίαμβου, η ομάδα του Λούρου απομακρύνθηκε 5 βαθμούς από τον πρωτοπόρο ΠΑΣ.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Γ.

Βοηθοί: ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ Η. – ΚΩΤΣΗΣ Θ.

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ(Κατηφόρης):ΛΙΑΣΚΟΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ, ΚΟΛΑΓΚΙ, ΤΣΙΑΒΟΣ, ΚΟΥΜΠΗΣ, ΤΟΥΡΓΕΛΗΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Χ.(89’ ΚΑΡΕΛΗΣ), ΘΕΙΑΚΟΣ(50’ ΓΑΖΗΣ), ΚΟΛΟΒΟΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ(54’ ΑΡΓΥΡΟΣ-90’ ΘΕΟΧΑΡΗΣ), ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(Βασιλειάδης): ΒΑΡΕΛΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΜΑΡΓΕΤΗΣ, ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ(68’ ΖΑΚΚΑΣ), ΓΟΓΟΛΟΣ, ΠΑΝΟΥ, ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΝΤΟΝΤΗΣ(80’ ΤΖΑΦΕΡΗΣ), ΣΙΔΕΡΗΣ, ΝΤΑΛΑΚΑ(87’ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ), ΚΟΛΙΟΣ(46’ ΜΑΝΙΩΤΗΣ).