Τετάρτη, 21 Φεβρουαρίου, 2024

Με εξάρα πέρασε από Εθνικό ο Απόλλων Πάργας

Με το διπλό έφυγε σήμερα Σάββατο 10 Φεβρουαρίου από το Δημοτικό Στάδιο Θεσπρωτικού ”Κατερίνα Θάνου” ο Απόλλων Πάργας που επικράτησε του γηπεδούχου Εθνικού Φιλιππιάδας με σκορ 1-6, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο 7΄ με τον Τσιάπι. Ο Απόλλων Πάργας έφτασε στην ισοφάριση στο 13΄ με τον Αναστασίου για το 1-1, ενώ ο Μπήκας στο 19΄ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους για το 1-2. Στο 26΄ ο Ντόκος τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για το 1-3 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Μπίκας στο 60΄ διαμόρφωσε το 1-4, ενώ ο Αναστασιάδης στο 70΄ με πέναλτι έγραψε το 1-5. Το τελικό 1-6 έγραψε στο 80΄ ο Αναστασίου.

Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ Α.

Βοηθοί: ΝΑΣΤΟΣ Ζ. – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Α.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ(Πετσίνης): ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ, ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ, ΖΗΣΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΜΠΕΛΛΟΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΜΠΙΚΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗΣ, ΜΠΙΚΑΣ.