Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τους Νέους της Θεσπρωτίας να κάμψουν την αντίσταση της Πρέβεζας/Λευκάδας.

Τις βάσεις για την νίκη των Θεσπρωτών έβαλε με τα δυο προσωπικά του γκολ ο Σπύρος Τσώνης (2-0),για να ολοκληρώσει τον θρίαμβο των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο ο Ηλίας Φλούδας με σουτ έξω από την περιοχή.

Στην επανάληψη η ομάδα του Μιχάλη Γκίκα κατέβασε στροφές δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να τις μετατρέψει σε γκολ, με το 3-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

ΕΠΣ Θεσπρωτίας (Γκίκας Μιχάλης): Ντάνης, Κατσέλης, Φλούδας, Τζώρτζης, Διαμάντης Μ., Βαγγελής, Τσώνης, Καφτάνης, Λύγκας, Διαμάντης Ε., Παπαδόπουλος.

ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (Ντούρος Χρήστος): Καταγής, Σιαβίκης, Ναστούλης, Τσάτσος, Τάσσης, Γατσέλος, Φερεντίνος, Γκαρτζονίκας, Λογαράς, Καραμπέτσος, Στούπας.

Στην Βαθμολογία η Θεσπρωτία βρίσκεται στην δεύτερη θέση με 6 Βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει την Άρτα στο γήπεδο της Νέας Σελεύκειας σε ένα παιχνίδι που θα καθορίσει την πρωτιά στον όμιλο.