Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 16 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Μύτικα ο αγώνας της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής του Β Γύρου του πρωταθλήματος της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας( Β Όμιλος), ανάμεσα σε ΑΟ Μύτικα και ΠΣ Φιλιππιάδας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν δύσκολα το τρίποντο με τελικό σκορ 4-3.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9’ με τον Κώστα και μάλιστα ξαναβρήκαν δίχτυα στο 34΄με τον Νάστο για το 0-2. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια έχασαν πέναλτι με τον Νόβα Α., ενώ ο Βερύκιος λίγο πριν το ημίχρονο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και μείωσε σε 1-2.

Στην επανάληψη ο Π.Σ Φιλιππιάδας σκόραρε με τον Ραμάι για το 1-3. Ο Τριάντος μείωσε για τον Μύτικα σε 2-3 στο 72’, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Βερύκιος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς έφερε το παιχνίδι στα ίσα (3-3). Ο Ράμμος πέτυχε το νικητήριο γκολ για τον Μύτικα  διαμορφώνοντας το τελικό 4-3.

Να υπενθυμίσουμε ότι αύριο Δευτέρα στις 17:00 στα γραφεία της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας θα γίνει η κλήρωση του τρίτου γύρου(play-off) του Α και Β Ομίλου της Β ΕΠΣ Π-Λ και το gosports.gr θα είναι εκεί να σας την μεταδώσει ζωντανά.

Διαιτητής: ΤΣΟΓΚΑΣ Α.

Βοηθοί: ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑΣ Ν. – ΠΑΠΠΑΣ Δ.

ΑΟ ΜΥΤΙΚΑ(Κωστής): ΝΟΒΑΣ Τ., ΒΕΡΥΚΙΟΣ(90’ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ), ΡΑΠΤΗΣ(66’ ΝΙΤΣΑΣ Γ.), ΝΙΧΩΡΙΤΗΣ, ΝΟΒΑΣ Α., ΡΑΜΜΟΣ, ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΒΡΥΩΝΗΣ, ΧΕΛΜΗΣ(61’ ΝΙΤΣΑΣ Χ.), ΤΡΙΑΝΤΟΣ, ΖΑΡΚΑΝΤΩΝΗΣ.

Π.Σ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ(Αρμενιάκος): ΚΩΣΤΑΣ Β., ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ Θ.(58’ ΓΕΩΡΓΑΝΟΣ), ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ Χ., ΤΣΙΤΣΩΡΗΣ(31’ ΔΟΥΚΛΙΑΣ), ΚΩΣΤΑΣ Μ., ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ Θ.(45’ ΠΑΝΟΥ), ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ(78’ ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ), ΝΑΣΤΟΣ, ΠΑΥΛΟΥ, ΡΑΜΑΙ.