Τους τρεις βαθμούς της 4ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας πήρε σήμερα Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2020 στο γήπεδο Αγίου Θωμά στον εξ’ αναβολής αγώνα η Α.Ε Πρέβεζας, αφού επικράτησε 1-0 του Οδυσσέα Νυδριού.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι στο 17’ όταν μετά από σέντρα του Χατζή ο Βρεττός έπιασε την κεφαλιά αλλά δε μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα του Τσόλκα. Η Ένωση απάντησε με σουτ του Νταλιάρδα που πέρασε μόλις άουτ. Το Νυδρί είχε ακόμη δυο καλές ευκαιρίες με τον Ζace και τον Γαζή Σ. χωρίς όμως αποτέλεσμα για το 0-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 61’ του ματς ο Γαζής Ν. είδε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή σε χτύπημα εκτός φάσης στον Νταλιάρδα, με το Νυδρί να συνεχίζει με δέκα στο ματς. Στο 67’ ο Χατζής βγαίνει τετ-α-τετ και χάνει την ευκαιρία του αγώνα, ενώ στο 80’ ο Νταλιάρδας νίκησε τον Σκιαδά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με δεξί πλασέ δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του(1-0). Τέσσερα λεπτά μετά ο σκόρερ του αγώνα αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη του διαιτητή και αποχωρεί από το ματς, με το παιχνίδι να αποκτάει ξανά αριθμητική ισορροπία και τους φιλοξενούμενους να πιέζουν για την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Στο 90΄ μάλιστα ο Τσόλκας βγάζει εντυπωσιακά σουτ του Zace, κρατώντας το 1-0 για την ομάδα του, που ήταν και το τελικό σκορ του ματς.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΦΙΤΣΑΣ Β.
ΒΟΗΘΟΙ: ΤΣΟΓΚΑΣ Α. – ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ.

Α.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ (ΑΜΑΡΑΝΤΟΣ): ΤΣΟΛΚΑΣ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ, DIAW, ΚΩΣΤΗΣ, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΖΕΡΗΣ, ΠΟΠΟΤΑΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΤΣΟΥΜΕΛΕΚΑΣ.
• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΖΙΑΙ, PERSEKU, ΝΤΕΝΤΕΣ, ΒΑΡΔΗΣ, ΝΤΟΥΡΟΣ.
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ (ΒΑΝΝΑΣ): ΣΚΙΑΔΑΣ, ΡΕΚΑΤΣΙΝΑΣ, ΝΑΝΟΣ ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΒΑΝΝΑΣ, ΒΡΕΤΤΟΣ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ, ΓΑΖΗΣ, ZACE, ΧΑΤΖΗΣ.
• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΠΟΛΙΤΗΣ, ΘΕΙΑΚΟΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΓΑΖΗΣ, ΤΣΑΚΝΗΣ, RRAPAJ, ΑΡΜΑΤΑΣ, ΓΑΖΗΣ.