Πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή 28/11 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Σύβρου ο αγώνας ανάμεσα στον ΠΑΣ Σύβρου και τον ΠΕΑΣ Κατούνας, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής  του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το τρίποντο με τελικό σκορ 3-2.

Ο Σύβρος προηγήθηκε 1-0 στο 30’ με τον Βερύκιο, με τον Καββαδία να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του για το 2-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι με λύσεις από τον πάγκο επέστρεψαν στο ματς με τον Πετούση Ν. να σκοράρει για το 2-1 στο 75’ και τον Βασιλάκη στο 80’ να φέρνει το ματς στα ίσα(2-2). Στο 90’ ήρθε η λύτρωση για τον Σύβρο με τον συνήθη ύποπτο Κούρτη να διαμορφώνει το τελικό 3-2.

Διαιτητής: ΜΠΑΙΛΗΣ Ν.

Βοηθοί: ΠΑΠΠΑΣ Φ. – ΠΑΠΠΑΣ Σ.

ΠΑΣ ΣΥΒΡΟΥ(Δευτεραίος): ΡΑΥΤΟΠΟΛΟΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ Σ., ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ, ΠΡΟΚΟΠΗΣ, ΜΠΕΛΕΓΡΙΝΟΣ, ΜΕΣΣΗΝΗΣ, ΣΚΛΗΡΟΣ Ν., ΚΟΥΡΤΗΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ Ν.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ:ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ, ΣΚΛΗΡΟΣ Ν., ΠΡΟΚΟΠΗΣ, ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ Δ., ΑΡΓΥΡΟΣ Ι., ΝΙΚΟΛΑΟΥ, GLAB

ΠΕΑΣ ΚΑΤΟΥΝΑΣ(Διγενής):ΜΠΑΛΤΣΑΣ Δ., ΠΑΝΤΟΣ, ΔΙΓΕΝΗΣ Δ., ΦΩΤΕΙΝΟΣ Ε., ΛΑΖΑΡΗΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ Π., ΦΩΤΕΙΝΟΣ Κ., ΓΟΥΡΖΗΣ Β., ΑΡΓΥΡΟΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ Σ., ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΓΟΥΡΖΗΣ Κ., ΒΡΕΤΤΟΣ, ΠΕΤΟΥΣΗΣ Ν., ΚΑΡΦΑΚΗΣ, ΔΙΓΕΝΗΣ Γ., ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ Π.