Ο ΠΑΣ Σύβρου υποδέχτηκε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Βόνιτσας τον Α.Σ. Νικόπολη 2020 για την 8η αγωνιστική και πρώτη του Β Γύρου του Α΄Ομίλου της Β΄ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας 202-23 και πήρε την νίκη με τελικό σκορ 3-2.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και μόλις στο 2΄ ο ΠΑΣ Σύβρου βρέθηκε στην άσπρη βούλα από ανατροπή του Κούρτη, με τον ίδιο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους σε 1-0. Η Νικόπολη πίεσε να φέρει το ματς στα ίσια και το πέτυχε στο 25΄όταν μετά από σέντρα του Μήτσιου η μπάλα κατέληξε με αυτογκόλ στα δίχτυα για το 1-1 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου σ’ ένα ημίχρονο όπου κυριάρχησαν τα φάουλ και οι δυνατές κόντρες ανάμεσα στους παίκτες και από τις δυο ομάδες. Οι γηπεδούχοι είδαν στο 44΄τον Πολίτη να αποχωρεί από το ματς με αναγκαστική αλλαγή μετά  από τράβηγμα στον τετρακέφαλο.

Στην επανάληψη και οι δυο ομάδες πάτησαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο χαρίζοντας καλές φάσεις στους παρευρισκόμενους . Ο Σύβρος πήρε πάλι κεφάλι στο σκορ στο 55΄ με τον Κούρτη να ξαναχτυπά μετά από εκτέλεση κόρνερ (2-1).  Η Νικόπολη πίεσε για την ισοφάριση αλλά με τους γηπεδούχους να έχουν κλείσει καλά την άμυνα τους μέχρι το 82’ όπου ο Κίστης έφερε πάλι το ματς στα ίσια  (2-2). Ο Κολλόκας όμως δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και με ωραίο κοντά από το κέντρο του γηπέδου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λογοθέτη,  δίνοντας το τρίποντο στον ΠΑΣ Σύβρου με τελικό σκορ 3-2.

Διαιτητής: Κατσαμπίρης Χ.

Βοηθοί: Φίτσας Β. – Παππάς Δ.

ΠΑΣ ΣΥΒΡΟΥ (Δευτεραίος): ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΟΛΙΤΗΣ (ΚΟΛΛΟΚΑΣ 45΄), ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ (ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ 46΄), ΦΩΤΕΙΝΟΣ, ΜΠΡΑΝΤΖΟΥΚΑΚΗΣ, ΚΟΥΡΤΗΣ (ΣΚΛΗΡΟΣ 90΄), ΤΣΑΜΠΑΣΙΔΗΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΟΝΤΟΠΡΙΑΣ (GLAB 85΄), ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ.

Α.Σ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 2020 (Μπέκας): ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΦΩΤΙΚΑΣ, ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ, ΣΩΤΗΡΙΟΥ (ΚΟΥΤΡΑΣ 64΄),  ΚΙΣΤΗΣ, ΜΗΤΣΙΟΣ (ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ 72΄), ΜΙΤΑ (ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ 56΄), ΝΤΟΜΑΤΑΣ, ΒΑΣΣΙΟΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ, ΣΑΒΒΑΣ.